Made In Russia

شرکت تخصصی شیمیایی مهباد مهر تجارت با مسئولیت محدود در سال 1390فعالیت بازرگانی خود را در حوزه واردات و صادرات آغاز کرده است که بصورت تخصصی در زمینه مواد شیمیایی فعال می باشد . صنایع شیمیائی اکسیران تولید کننده مواد شیمیائی معدنی در تاریخ 1390 بصورت رسمی تأسیس و شروع به فعالیت نمود , همینک پس از گذشت 4 سال از فعالیت اکسیران در شهر ارومیه ، با پشتکار کادر مجرب و علاقه مند به صنعت مواد شیمیایی خود با تأسیس واحد تولیدی در شهر کرج موفق به تولید مواد شیمیائی معدنی با بهترین کیفیت ممکن در رقابت با محصولات مشابه وارداتی می باشد . و در گام بعدی اقدام به تولید مواد موثره دارویی(APIs) از جمله استامینوفن، آسپرین، مترونیدازول و مترونیدازول بنزوات نمود. كسب ميكنند و در آزمايشگاه شناخت مواد توليد خيلي از فراورده ها را از مواد شيميايي فرا هنرجويان در سال دوم در آزمايشگاه شيمي عمومي كار با وسايل و بعضي آزمايش هاي عمومي را ميگيرند . اين رشته به سبب گستردگي ميتواند يكي از منابع مهم اشتغالزا در كشور براي جوانان باشد.با اطلاعاتي كه هنرجويان در اين رشته كسب ميكنند ميتوانند خيلي از محصولات شيميايي را به راحتي توليد كنند . به همین دلیل یک دانشجوی مهندسی شیمی در درجه اول باید در درس ریاضی قوی باشد و دو درس فیزیک و شیمی در مراحل بعدی قرار دارد.

علاوه بر این، نتایج بیان­کننده این هست که اثر یادگیری در زیر بخش­های صنایع شیمیایی ایران متفاوت است ولی در بخش عمده­ای از صنایع مورد بررسی، نزدیک به متوسط اثر یادگیری قرار دارد. منظور از یادگیری کاهش هزینه متوسط در طی زمان همراه با افزایش تولید تراکمی است و یادگیری ضمن انجام کار با کاهش هزینه­های تولید به ایجاد مزیت رقابتی منجر می­شود. صنایعی که در اونها واکنشهای شیمیایی انجام میشه صنایع شیمیایی نامیده میشه. با افزایش رقابت در کل جهان، پیدا کردن راه­های جدید و نوآورانه برای برآورده کردن خواسته­ های رو به افزایش صنایع ، درخواست و نگرانی­های زیست محیطی مصرف­ کنندگان از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای مثال در شیمی تجزیه، بعضی از آزمایشها در حد میلیونیم “P.P.M” است بدون شک در چنین آزمایشی اگر یک صدم گرم نیز اشتباه بشود، خطا افزایش پیدا کرده و آزمایش به هم میریزد. طبق برآوردهای مرکز آمار، حوزه تولید مواد و محصولات شیمیایی در میان سایر حوزههای صنعت، با ۶۴/۲۷ درصد بیشترین مقدار را به خود اختصاص داده که این امر حاکی از سودآوری بالای صنایع شیمیایی است. عباس عابدی در گفتوگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به حادثه انفجار در صنایع شیمیایی نارگستر سپاهان، اظهار کرد: این حادثه در ساعت ۳:۳۶ به مرکز اورژانس استان اصفهان گزارش شد.

صنایع شیمیایی به علت ارزش افزوده بالا، تنوع محصولات و اشتغال­زایی نقش مؤثری در اقتصاد کشور دارد، لذا هدف اصلی این مقاله ارزیابی یادگیری در صنایع شیمیایی ایران در سطح کدهای ISIC چهاررقمی با استفاده از داده­های تابلویی طی دوره زمانی 1390 تا 1394 است. مواد معدنی پایه به دسته­ای از مواد شیمیایی گفته می­شود که در صنایع تولید و کشاورزی استفاده می­شوند. مواد اولیه مورد نیاز طرح از مجتمع پتروشیمی اراك تامین خواهد شد. البته ایران در حال حاضر ۱۲ میلیارد دلار از محصولات پتروشیمی خود را صادر میکند که اگر این بازار خارجی را حفظ نماید، میتواند تولید خود را متکی بر تقاضای داخلی تا ۲۷ میلیارد دلار افزایش دهد بدون اینکه نگران بازاریابی محصولات پتروشیمی در خارج از کشور باشد. نکته قابل توجه در فرآیند توسعه آن است که سبد بهینه تولیدات صنعت پتروشیمی باید به نحوی تنظیم شود که علاوه بر حفظ صادرات در بازارهای سنتی همیشگی در خارج از کشور، مواد اولیه توسعه صنعتی در صنایع مختلف داخلی را نیز بتواند تأمین کند. اخذ گواهینامه های بین المللی مدیریت کیفیت ، تعاملات سازنده و نزدیک با سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان آزمایشگاه آکرودیته در زمینه : ” مواد افزودنی بتن ، بتن آماده، سنگدانه ، سیمان و چسب های کاشی “همچنین اخذ مجوز گروه پژوهشی از وزارت علوم که منجر به ارتباط نزدیک تری با پارک های علم و فناوری کشور و پردیس های دانشگاهی گشت نمایانگر توجه همزمان شرکت آبادگران به تولید علم و متجلی نمودن دانش در کیفیت محصولات تولیدی با بهر ه گیری از فناوری های نوین می باشد.

توجه خاص کشورها به این صنعت موجب گردیده تا در حال حاضر بعد از صنایع غذایی و خودروسازی سومین صنعت بزرگ جهان به شمار رود. شرکت هیمورا تولیدات مختلف و متعددی در اندازه و ظرفیت های متنوع در زمینه ی صنایع شیمیایی دارد که در این قسمت میخواهیم نگاهی به برخی از دستگاه های خط تولید بیاندازیم. این روند رو به رشد همچنان طی دهه دوم فعالیت این شرکت، با تولید رزین های اکلریک امولسیونی و گروه های متنوع رزین آب پایه و همچنین توسعه بخش تولید انواع چسب های تخصصی در زمینه های صنعتی و ساختمانی ادامه یافت مرغوبیت محصول و تعهد به اصول مشتری مداری از بزرگترین رسالت هایی است که صنایع شیمیایی بن از گذشته تا به امروز به آن وفادار بوده است و به موجب آن توانسته به عنوان چهره ای شاخص در صادرات چسب و محصولات وابسته به کشور های خارجی به شمار آید. از این رو در این مرحله نیاز به نوعی چسب با قابلیت عایق سازی در زیر آب حس می شد. کشور ما نیز به عنوان یک کشور نفتخیز برای استخراج، پالایش، انتقال نفت و همچنین برای تبدیل نفت به فرآوردههای شیمیایی که دارای ارزش افزوده بسیار زیادی هستند، نیاز به مهندسین شیمی دارد.