همه چیز درمورد انواع مدل جوراب 😮 9 مدل از بهترین ها😍

در خرید جوراب باید فاکتورهایی را در نظر گرفت. جورابهایی که شما با آن به محل کار میروید، باید کاملاً متفاوت با جورابی باشد که با آن به خرید یا پیادهروی میروید. این جورابها در سایزهای تا روی زانو و تا روی ران موجود هستند که طبق تجویز متخصص انتخاب میشوند. مهم است که نوع جوراب واریسی را انتخاب کنید که بیشترین فایده را برای شما داشته باشد. • افرادی که تازه جراحی شده اند. جوراب های ضد آمبولی برای افرادی که در بستر بیماری هستند ، استفاده می شود . نوع دیگر جوراب، جوراب تختدوزیشده بود که در گذشته در مشهد تولید میشد. تا همین اواخر، جورابهای واریس برای بیمارانی که از DVT بهبود مییافتند نیز تجویز میشد زیرا ممکن است این بیماران در معرض سندرم پس از ترومبوز (PTS) قرار داشته باشد. دانستن نکات کوچک اما مهم در مورد جوراب کمک میکند تا با دید بازتری سراغ انتخاب انواع جورابها بروید.در ابتدا بهتر است در مورد تاریخچهی جوراب بیشتر بدانیم و به روندی که در طول سالها طی شده تا جوراب به دست ما برسد بیشتر آگاه شویم.

انتخاب این محصول از فروشگاه آنلاین جوراب باعث می شود تا شما به انواع جنس های جوراب دسترسی داشته و بهترین جنس را برای خود انتخاب کنید. جورابهای با مقاومت کمتر را میتوانید به راحتی در داروخانهها و بصورت آنلاین خریداری کنید. بیشتر بیماران به مقاومت 20 تا 30 میلیمتر جیوه نیاز دارند. جورابهای واریس با اعمال فشار به پاها باعث میشوند خون در برابر نیروی گرانش مقاومت کرده و راحتتر در رگها حرکت کند. در بافت این نوع جورابها، ابتدا هریک از قسمتهای جوراب، ساق و پنجه، جداگانه با دو یا چند میل بافته میشود و در نهایت، این قسمتها بدون درز، به کمک 5 میل به یکدیگر متصل میشوند (رستمی، 48- 49). رنگ این جورابها بیشتر شاد و متنوع است. امروزه این مدل جوراب ها هنوز توسط بازیکنان بیسبال در سراسر دنیا پوشیده میشوند. امروزه جوراب ها در طول های متفاوت ، بلند و کوتاه ، با تزئینات مختلف و رنگ های شاد و جسورانه به بخشی از مد روز تبدیل شده و روز به روز به محبوبیت آن ها افزوده می شود . امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیاز نیست برای خرید مسافت زیادی را طی کنید.

در بسیاری از خردهفرهنگهای ایران، جوراب یکی از هدایای مراسم عروسی، ازجمله بلهبرون، خواستگاری، نامزدی، عروسی، و نیز یکی از اقلام خنچۀ عقد، جهیزیه و خلعتی (هدیهای که پدر و مادر عروس برای چشمروشنی میدهند) به شمار میآید. ورزشکاران و دوندگان گاهی براساس این عقیده که بهبود جریان خون میتواند عملکرد را افزایش دهد، از لولههای فشردهسازی روی بازوها یا پاهای خود استفاده میکنند. به طور کلی شاهدی برای این ادعا وجود ندارد، اما شواهدی وجود دارد که نشان میدهد بهبود خون و گردش لنف میتواند به بهبودی سریعتر عضلات کمک کند. جورابهای واریس در بین مسافران نیز محبوبیت ویژهای دارد، زیرا در پروازهای طولانی، جورابهای فشردهسازی خطر لخته شدن خون را که میتواند به دلیل وضعیت بیتحرک مسافر ایجاد شود، به میزان قابل توجهی کاهش میدهند. زمانی که خون در رگها جمع میشود، احتمال لخته شدن آن بالا میرود. اگر چه نخ و کتان یک ماده طبیعی و مناسب محسوب می شوند اما برای جوراب نباید از آن ها استفاده کنید زیرا رطوبت را به دام می اندازند و یک احساس ناخوشایند از پای مرطوب را ایجاد می کنند و همین رطوبت باعث جوش و حساسیت پوستی می شود.

جنس های نایلونی مانع از رد و بدل شدن هوا با پوست پا شده و در نتیجه ممکن است باعث بروز حساسیت های پوستی و مشکلاتی از این قبیل باشند. این ابزار ساده اما مؤثر باعث تسکین مشکلات رایج پا مانند تورم، ناراحتی و درد میشود. از طرف دیگر تغییرات هورمونی باعث افزایش حجم خون و نازک شدن رگها میشود. جورابهای واریس میتوانند به مقابله با این تغییرات به روشی که برای جنین در حال رشد بیخطر باشد، کمک کنند. ناگفته نماند که در برخی از شرایط خاص توصیه میشود که به هنگام خواب جوراب نپوشید. علاوه بر این، جورابهای واریس به طور معمول اولین توصیه پزشک برای تسکین درد و ناراحتی ناشی از واریس است. هم چنین اولین جوراب بافته شده مربوط به همان سالها در مصر و در اطراف رود نیل است. جورابهای واریس میتوانند اثرات فوری برای بیمار داشته باشند که از بین بردن تورم پاها در پایان روز یا جلوگیری از خستگی پا در درجه اول اهمیت است. فشرده شدن به کاهش فشار وریدی کمک میکند، از جمع شدن مایعات در ورید و سنگین شدن پاها جلوگیری میکند، و درد و تورم را تسکین میدهد.