همه چیز درمورد انواع مدل جوراب 😮 9 مدل از بهترین ها😍

آیا پوشیدن جوراب برای پاها مضر است؟ آیا جوراب باید با کفش ست باشند؟ یک روز در میان جوراب مخصوص واریـس را با دست و با مواد شوینده ملایم مثل شامپو بچه و آب بشویید و روی یک سطح صاف پهن کنید تا خشک شود. اگر فقط به دنبال فشردگی در ساق پا و ماهیچه خود هستید، ساق بند طبی را نیز در نظر بگیرید – اگر چه یک جفت جوراب فشاریِ خوب همان کار را انجام میدهد. اگر از کِرِم یا لوسیون استفاده کرده اید، قبل از پوشیدن جوراب صبر کنید تا لوسیون جذب شود . تولید کنندگان جوراب همواره مواد مختلفی را آزمایش میکنند تا میزان راحتی را در جوراب بیشتر و بیشتر افزایش دهند . در برخی از موارد پزشکان پیشنهاد میکنند که جوراب های فشاری را شب ها استفاده کنید. این روزها تبلیغات زیادی برای پوشیدن جورابهای نانو میشود که خاصیت کاهش تعریق پا دارند و سلامت پا را تضمین میکنند. در منطقۀ سوادکوه و اِلاشت، جورابهای پشمی و کاموایی با 5 میل کوتاه فلزی یا چوبی که طول آنها حداکثر 15 سانتیمتر است، در دو نوع ساقکوتاه ــ در اصطلاح محلی «کفشِک» ــ و ساقبلند بافته میشود.

بر پايه تحقيقات توصيفي تحليلي به عمل آمده در نقش مايه هاي جوراب آلاشت، نمود اشياء و عناصر طبيعي در دست بافته به گونه اي موجز و خلاصه شده، نمايانگر ديدگاه خلاقانه و تيزبين بافنده است. چلاندن و با دست شستن اول اینکه جوراب خوب تمیز نمی شود و آب کشی آن درست صورت نمی گیرد و دوم اینکه چلاندن زیاد باعث آسیب به بافت جوراب می گردد و از دوام آن می کاهد. ست کردن این جوراب با کفش های اسپرت و راحتی رواج زیادی دارد. اگر پس از پا کردن جوراب متوجه شدید که جوراب رنگ پس می دهد، فوراً آن را دور بیندازید. اگر قصد خرید جوراب زنانه را دارید پیش از هر چیز مشخص کنید که چه سایزی برای شما مناسب است. پاهای شما اندازهگیری خواهند شد تا ببینند که شما به چه اندازه جورابهای خود نیاز دارید و پزشک عمومی یا پرستار شما آنها را به درستی کنترل خواهد کرد. در شرایط آب و هوایی سرد، جوراب به حفظ رطوبت پاها کمک کرده و خطر یخ زدگی را کاهش میدهد، همچنین موجب حرکت آسان پاها در کفش، گرم نگه داشتن پا، تمیز نگه داشتن و راحتی پا و پیشگیری از ابتلا به برخی بیماریهای پوستی است.

پاها باید تمیز و خشک باشند. جوراب ها را در حدود ۴۰ درجه سانتیگراد ( درجه حرارت دست ) بشویید و آنها را در حرارت مستقیم خشک کنید. جوراب ها نباید خشک و بدون انعطاف باشند. متاسفانه برخی از تولیدی ها در تولید جوراب از رنگ های مصنوعی مسمومیت زا استفاده می کنند. جوراب های ضخیم از جنس پشم مرینو، نسبت به بامبوی نازک، پای شما را گرم تر نگه می دارد. شما ممکن است نیاز داشته باشید که هر لنگه جوراب یا حتی یکی از لنگه های را استفاده کنید. این مدل جوراب در انواع و طرح های مختلف تولید شده و اغلب برای زیبایی و استفاده در مجالس است و زیر لباسهای مجلسی پوشیده می شود و یک پوشش تنگ و معمولا کش باف است که ساق ها و ران های پا را می پوشاند. اگر به دنبال جورابی هستید که در محل کار بپوشید، احتمالاً می توانید از یک جوراب نخی نسبتاً ارزان هم استفاده کنید اما اگر برنامه ریزی برای سفر دارید و نمی خواهید جوراب های نخی استفاده کنید، باید جورابی را انتخاب کنید که بتواند رطوبت اضافه را از بین ببرد. اکنون باید هنگام انتخاب یک جفت جوراب مورد نظر، هدف را هم در نظر بگیرید.

هنگام خرید جوراب جنس متناسب با فصل را در نظر بگیرید. علاوه بر این، فشردهسازی صحیح گردش بیشتر جریان خون و تسریع ریکاوری در پا را ممکن میکند. بسیاری از افراد در جریان نیستند که چگونه باید از انواع جوراب نگهداری کنند و خیلی زود از بین می روند و غیر قابل استفاده می شوند. بنابراین وقتی جوراب را صبح میپوشید، جوراب دریچهها را در وضعیت مناسب نگه میدارد و خون در طول روز به خوبی در پاها جریان پیدا میکند. 10. هر روز و بطور مرتب جوراب خود را بشوئید. میزان فشردهسازی در هر نوع پوشش فشاری بر اساس میلیمتر از مرکوری اندازه گیری میشود ، که با حروف اختصاری mmHg نمایش داده شدهاست . جورابهای بافتنی نیز از جمله گرانترین جورابها حساب میشود. همانطور که در پوشاک مربوط به ورزش مانند شلوار تنگ و شلوار دو و یا شلوارهای ورزشی، هر چه که پول بیشتری خرج کنید ، باید انتظار داشته باشید که درز لباسها کمتر جلب توجه کنند ، همین موضوع برای جوراب واریس نیز صدق میکند. پیش از هر چیز مشخص کنید که چه سایزی برای شما مناسب است. پوشیدن جوراب قطعاً یکی از اجزای مهم لباس است که باعث می شود پوست پای شما از بسیاری خطرات و حساسیت ها دور و در امان باشد در نتیجه بسیار مهم است که در انتخاب جوراب دقت کنید.