همه چیز درمورد انواع مدل جوراب 😮 9 مدل از بهترین ها😍

غیر از فصل زمستان، در دیگر فصول سال جوراب کاربرد نداشت و در اصطلاح میگفتند: «جوراب پا را خفه میکند». شما باید پس از مدتی پاهای خود را دوباره اندازهگیری کنید و جورابهای شما هر ۳ تا ۶ ماه تعویض شود. اول صبح دوباره آنها را به پا کنید. چلاندن و با دست شستن اول اینکه جوراب خوب تمیز نمی شود و آب کشی آن درست صورت نمی گیرد و دوم اینکه چلاندن زیاد باعث آسیب به بافت جوراب می گردد و از دوام آن می کاهد. فقط در صورتی از این جوراب ها استفاده کنید که مطمئن هستید عرق نمی کنید. 1- برای نظافت بیشتر جوراب، با ماشین لباسشویی بشویید و درجه آن را بر روی آب سرد تنظیم کنید و از مواد شونیده ملایم استفاده نمایید و البته که جدا از سایر البسه نیز باید حتما شسته شوند. همچنین میتوانید جورابها را با درجهای ملایم در ماشین لباسشویی بشویید. همانطور که شواهد تاریخی نشان می دهد، با گذشت زمان انواع جوراب در سرتاسر جهان جایگاه ویژه ای پیدا نمودند و اولین ماشین کشبافی به دست یک کشیش انگلیسی به نام ویلیام لی در سال 1589 در انگلستان اختراع شد. جوراب ها را در حدود ۴۰ درجه سانتیگراد ( درجه حرارت دست ) بشویید و آنها را در حرارت مستقیم خشک کنید.

به انتهای ساق، نخی متصل بود که بهوسیلۀ آنْ جوراب را در زیر زانو میبستند. این نوع جوراب ها یک لایه پشم مروینو برای راحتی و گرما و یک پوشش هیدروفیلی دارند که معمولا باید در زیر کفش های ضد آب (gore tex) از آن ها استفاده کنید. جنس آن ها سیلیکونی و نخی است که یک با ایجاد یک لایه محافظتی بین پا و جوراب قرار می گیرد و از خراشیدگی و از بین رفتن به مرور جوراب جلوگیری می کند. اگر به دنبال جورابی هستید که در محل کار بپوشید، احتمالاً می توانید از یک جوراب نخی نسبتاً ارزان هم استفاده کنید اما اگر برنامه ریزی برای سفر دارید و نمی خواهید جوراب های نخی استفاده کنید، باید جورابی را انتخاب کنید که بتواند رطوبت اضافه را از بین ببرد. بسیاری از افراد در جریان نیستند که چگونه باید از انواع جوراب نگهداری کنند و خیلی زود از بین می روند و غیر قابل استفاده می شوند. جوراب هایی بپوشید که تنگ نیستند. همچنین می توانید زیر آن ها جوراب های نازک تر هم بپوشید. اگر به اندازه ی جوراب دقت نکنید، قطعا نمی توانید توقع کیفیت بالا را از آن داشته باشید.

قطعاً می توانید هم کیفیت و هم ظاهر را لحاظ کنید. همچنین جوراب آنها باید قابل تنفس و رطوبت گیر باشد تا پاها را خشک نگه دارد. این جوراب ها مانند شلوار بوده و تمام پاها را پوشش می دهد و به دو نوع جوراب شلواری ساده و جوراب شلواری دکلته که از ناحیه بالای سینه مانند یک لباس دکلته شروع شده و تا قسمت روی انگشتان پا امتداد دارد، تقسیم می شود. آیا پوشیدن جوراب برای پاها مضر است؟ مواد آنتی باکتریال با استفاده از تکنولوژی نانو به این نوع جوراب ها اضافه شده است بنابراین با ساعت ها پوشیدن جوراب و کفش بوی نامطبوعی به مشام نخواهد رسید. جوراب واریس را چند ساعت بپوشیم؟ مثلا اگر یک کار یا مسافرت 20 ساعته و یا چهار ساعت دوندگی را پشت سر گذاشته اید خوب است در تمام این مدت جوراب را در نیاورید چرا که استفاده از آن منافع بیشتری برای شما خواهد داشت. نقوش به کار رفته در بافت جورابها اغلب هندسی و تکرارشونده است. بدین صورت که آن ها از جوراب های بلند در هنگام کار استفاده می نمودند و زنان در خانه نوعی از ساق کوتاه آن را به پا می کردند.

رویه و ساق این جوراب را ابتدا زنان میبافتند؛ سپس استادکار کف جوراب را از وسط پاره میکرد و درون قالب قرار میداد. کف قالب لایهای تیماج گذاشته میشد و دورتادور لبۀ تیماج که در تماس با جوراب بود، سریشکاری و سپس دوردوزی میشد. برای جلوگیری از پارهشدن پاشنۀ جوراب، قطعهچرمی قرمزرنگی در قسمت پاشنه دوخته میشد. راحتی جوراب به خصوص در قسمت پنجه , پا و پاشنه پا بسیار اهمیت دارد . جالب توجه است که یک بسته جوراب مردانه دیگر که تنها حاوی یک جفت جوراب است، قیمتی حدود یک میلیون و ۵٠هزار تومان دارد. شما باید حداقل ۲ جفت جوراب و یا دو جفت کفش برای هر دو پا داشته باشید. میزان فشردهسازی در هر نوع پوشش فشاری بر اساس میلیمتر از مرکوری اندازه گیری میشود ، که با حروف اختصاری mmHg نمایش داده شدهاست . هنگامی که یک لنگه جوراب ساخته شود ، یک تولیدکننده خوب به طور فیزیکی میزان فشاری را که لنگه جوراب ایجاد میکند ، آزمایش و ارزیابی خواهد کرد . تولید کنندگان جوراب همواره مواد مختلفی را آزمایش میکنند تا میزان راحتی را در جوراب بیشتر و بیشتر افزایش دهند . این جورابها معمولا مقدار بالاتری از قوزک پا را میپوشانند و مانند جوراب مچی، مناسب برای استفاده با کفشهای اسپرت و راحتی است.