نظرتان در این مورد چیست؟

برای اینکه سایز جوراب خود را بدانید، توصیه می کنیم به جدول پایین مراجعه نمایید. همچنین میتوان از آنها به هنگام پوشیدن بوت های بلند استفاده نمود. اگر به دنبال داشتن یک استایل جسورانه هستید بهتر است تا کت و شلوار خاکستری خود را با جوراب سبز یا قرمز و کت و شلوار سرمه ای تان را با جوراب قرمز یا زرشکی ساق بلند بپوشید. پژوهشگران دریافتهاند که گرمکردن پاها پیش از خواب، با استفاده از پاشویه با آب گرم یا پوشیدن جوراب، موجب اتساع عروق یا وازودیلیشن میشود و این گشادشدگی عروق نیز موجب میشود درجهحرارت مرکزی بدن نسبت به زمانی که با پاهای سرد و بدون جوراب به رختخواب میرویم، سریعتر پایین بیاید. ۱. پیش از خواب، پاهایتان را ماساژ دهید (ماساژ پا). بدن انسان در طول ساعات روز بهطور میانگین در دمای ۳۷ درجه سانتیگراد فعالیت میکند؛ ولی در شب، در طول ۶ یا ۷ ساعت خواب، درجهحرارت مرکزی بدن بهمیزان ۱٫۲ درجه سانتیگراد پایین میآید. این اعتقاد و رسم از آن روز باقی مانده است و برای کریسمس هنوز به یاد سینت نیکولاس از شومینهها جورابها مخصوص کریسمس میآویزند. ساقهای جورابی ابریشمی مخصوص آقایان در اواخر قرن ۱۵ وارد بازار شدند.

در آی بولک می توانید جوراب مردانه مورد علاقه خود را در رنگ های متنوع و در سبک ها و طرح های گوناگون و قیمت های جذاب انتخاب کنید. جورابها امروزه در طرح ها، مدل ها، متریالها و سایزهای مختلف تولید میشوند. درست است که این جورابها با افزایش جریان خون موجب بهبود گردش خون میشوند، ولی بههیچوجه برای استفاده در رختخواب مناسب نیستند. حال که با فواید خوابیدن با جوراب آشنا شدهاید، توصیه میکنیم که این روش را امتحان کنید. وقتی میان مرکز بدن و اندامهای انتهایی مانند پاها تفاوت دمایی وجود دارد، این نورون میزان فعالیت نورونی (firing rate) خود را افزایش میدهد. مشخص شده است که تفاوت دمایی میان سطح پوست پاها و شکم، قویترین شاخصی است که احتمال سریعتر بهخوابرفتن فرد را نشان میدهد. به نظر میرسد که این کاهش تدریجی درجهحرارت مرکزی بدن نقش مهمی در عوامل نوروبیولوژیکی بهخوابرفتن و در خواب ماندن دارد. کف دستها و پاها مؤثرترین قسمتهای بدن در تبادل حرارتی هستند، زیرا بدون مو هستند و نسبت به سایر سطوح پوستی عایق کمتری دارند.

مردان برای رفتن به یک مصاحبه شغلی، قرار ملاقات و حتی یک مراسم تشییع جنازه احتیاج به پوشیدن جوراب برای تکمیل استایل خود دارند. درست است که این جورابها گرانتر از جورابهای نخی (یا پنبهای) یا جورابهای تهیهشده از الیاف مصنوعی هستند، ولی ارزش پرداخت پول بیشتر را دارند. اگر نگران هستید که با پوشیدن جوراب در رختخواب بیشازحد گرم شوید، از جورابهایی استفاده کنید که از الیاف طبیعی و دارای قابلیت تنفس تولید شدهاند. جورابهایی که استفاده میکنید نباید تنگ و ناراحتکننده باشند؛ چون ممکن است گردش خون را کاهش دهند و مانع از گرمشدن مناسب پاها شوند. جورابهایی که از الیاف نرم و طبیعی مانند پشم گوسفند یا پشم کشمیر (پشمی نرم و ظریف) تهیه شدهاند، بهترین گزینهها هستند. پنبه خرد شده Combed cotton: در این نوع نخ تمام الیاف کوتاه و ناخالصیها در طی یک فرآیند تکمیلی از روی پنبه حذف میشوند و پنبه به صورت کامل شانه میخورد و تنها الیاف بلند و طولانی پنبهها باقی میماند. استفاده از الیاف طبیعی در ساخت جوراب و… این سبک از جوراب معمولا تا زیر قوزک پا را میپوشاند. ما معمولا به دنبال جوراب های با ضخامت مناسب هستیم به گونه ای که به اندازه کافی نازک باشند تا در یک کفش یا پوتین به راحتی قرار بگیرند .

خوشحال میشویم که تجربههایتان را با ما نیز در میان بگذارید. همین نازک بودن این امکان را به شما میدهد که بتوانید به راحتی در موقعیتهای متفاوت و با لباسهای متفاوت آن را بپوشید. بسته به اینکه اگر شما برای اتفاقی عادی، نیمه رسمی یا رسمی لباس پوشیدید، جوراب شما باید با بقیهی لباستان تناسب داشته باشد. پرواز با هواپیما و مسافرت بسیار لذت بخش و هیجان انگیز است، اما اتفاقاتی که در طول سفر میافتد مانند ورم پاها و ضعف پاها میتوانند موجب صدمات جدی از قبیل لختهی خون شود. که بسیار با دوام است. اگر دچار مشکلات جدی در گردش خون هستید یا به بیماریهای مزمنی مانند دیابت مبتلا هستید، حتما با پزشکتان مشورت کنید. در این صورت خون به جای حرکت به سمت قلب، همانطور که قرار است انجام شود، مجدداً به رگ بازمیگردد. جوراب های نخ اسکاتلندی در همه حال چه در عین انجام کار و چه در هنگام انجام ورزش های سنگین راحتی پاهای شما را تضمین می کنند. از آنجا که ترومبوآمبولی می تواند ناشی از دوره های طولانی مدت بی تحرکی نیز ایجاد شود ، جوراب های TED و ضد آمبولی به طور معمول توسط پزشکان برای همه بیماران بعد از عمل تجویز خواهد شد .