نظرتان در این مورد چیست؟

چه پارچه ای برای جوراب ها بایستی انتخاب گردد؟ جورابهای رنگارنگتان را برای تیپ کژوآل نگه دارید. البته بسته به شرایط، برای مثال در فصل زمستان و در نقاط سردسیر پوشیدن جورابهایی با جنس گرمتر مانند جورابهای پشمی بهتر است. این موضوع باعث می شود تا جوراب های ابریشمی در تابستان پاهای شخص را با طراوت نگه دارند و در زمستان به خوبی از آنها در برابر سرما محافظت کنند. نخ اسکاتلندی به خوبی رطوبت را به خود جذب می کند و قابلیت تنفس به پاهایتان در تابستان و زمستان ارائه می دهد. جورابها هم چنین میتوانند پاهایتان را خشک نگه دارند و از آلودگی، قارچ و عفونت خصوصا در پای ورزشکاران جلوگیری میکنند. کسانی که جورابهای مخصوص لباسهای سفارشی و سنتی میفروشند، اغلب ابزار donning و doffing را دارند و میتوانند به شما در آموزش استفاده از آنها کمک کنند. جورابهای توری sheer socks نوعی از جورابهای گشاد به حساب میآیند.

جوراب های توری در سال ۱۹۲۰ به جوراب شیک و مد روز تبدیل شدند. جوراب های ساق بلند برای گرمی بیشتر ، جوراب های توری برای زیبایی بیشتر و جوراب های تا به تا برای خودنمایی بیشتر به چشم می آیند. رنگ جوراب های شما هر چند شاید زیاد به چشم نیایند، اما بسیار مهم هستند و هرگز نباید از آنها غفلت کنید. از دیگر جنسهای بسیار پرطرفدار این روزها میتوان به جوراب نانو اشاره کرد. جوراب مردانه معمولی: این نوع از جوراب در ایران بسیار متداول است و حدود 99 درصد از آقایان از این نوع جوراب استفاده میکنند. ویژگی هایی که در جوراب های مردانه متداول است. جوراب نقش مهمی در سلامت پا، این قلب دوم ما داشته و به همین دلیل انتخاب و خرید جوراب زنانه و مردانه اهمیت ویژهای دارد. یک جفت جوراب چه کاربردی دارد؟ زمانی که جوراب شما فرسوده شد، برای ادامه دادن درمان باید یک جفت دیگرجایگزین آن کنید. جوراب ها همانند سایر لباس های تنگ همیشه پاهای شما را گرم نگه می دارند. کفشهای خیلی تنگ انگشتان پارا جمع میکنند و باعث عرق کردن بیشتر پاها میشوند. از پوشیدن جورابهای با جنس نایلون مخصوصا در فصول گرم و برای مدت طولانی بپرهیزید چرا که این الیاف مصنوعی رطوبت را در پا حبس میکنند و باعث ایجاد قارچها و میکروبها بر روی پا میشوند.

کلید دستیابی به یک کفش شیک و خوش حالت پوشیدن جورابی است که از نظر رنگ و طول با آن متناسب باشد. به پوشیدن جوراب واریس “donning” و به درآوردن آن “doffing” میگویند. اگر به خوبی از جوراب واریس خود مراقبت کنید نباید نیازی به تعویض آنها بیشتر از هر 3 تا 6 ماه باشد. جوراب ها فراتر از یک اکسسوری مد هستند و نباید مثل سایر اکسسوری ها به آنها نگاه کرد. اگر به طور مرتب آنها را می پوشید بهتر است دو یا چند جفت جوراب واریس داشته باشید. یک جفت جوراب از چه اجزایی تشکیل می شود؟ جوراب های واریس ساق بلند فشار بیشتری را در پاها وارد می کنند و جریان خون را تقویت خواهد کرد. در مورد پوشیدن جورابهای واریس در سفرهای طولانی، متخصصان بیشتر توصیه میکند که زنان باردار باید پاها را بهطور مکرر حرکت دهند، کمی پاهایشان را بکشند و حتی ورزشهایی مانند کشش پا و خم کردن مچ پا را انجام دهند. بهداشت داخل کفش و پاها با پوشیدن جوراب تضمین می گردد. همان طور که مشخص است شیوه سایزبندی آنها با سایر برندها متفاوت است. هم چنین اولین جوراب بافته شده مربوط به همان سالها در مصر و در اطراف رود نیل است.

این جوراب از قسمت انگشتان تا قسمتهای بالاتر بافته شده است. بافته هاي روستايي ازجمله هنرهاي کاربردي است که حاصل تلفيق باورهاي قومي و سليقه ذوقي بافنده است. اگر قصد خرید اینترنتی جوراب زنانه مجلسی را دارید، بهتر است به سایتهای معتبری که در این زمینه فعالیت دارند، مراجعه کند. جنس جورابی که قصد دارید بپوشید را براساس فصل و میزان فعالیت تان انتخاب کنید؛ برای اینکه در هنگام پوشیدن جوراب کاملاً احساس راحتی نمایید، توصیه می شود تا با توجه به موقعیت از جوراب های ابریشمی، نخ اسکاتلندی و پشمی استفاده کنید. طول ساقه این جوراب ها حدود 28 سانتی متر است و برای همه موقعیت ها و همه فصول مناسب هستند. اگر به صورت اتفاقی در هنگام یک مصاحبه شغلی یا هر موقعیت مهم دیگر، پاچه شلوار شما بالا برود، دیدن یک جوراب کاملاً مناسب و متناسب، زیبایی استایل تان را تکمیل می کند. به هنگام پوشیدن چکمه یا بوت (boot) بهترین گزینه استفاده از جوراب های ضخیم و بادوام است. جوراب ها این امکان را فراهم می کنند تا پای شخص کاملاً با کفشش متناسب شود، به خصوص در هنگام انجام فعالیت های ورزشی. اگر در دوخت به اندازه کافی با دقت و ظرافت انجام نشده باشد، می تواند برای پا مزاحمت ایجاد کرده و موجب ساییش و خوردگی پوست پا شود.