ناهید اخزری جی پنجی موفق کارشناسی مهندسی تکنولوژی شیمی

خیلی هایمان فقط از قله آن استفاده می کنیم اما به نظرم اگر روشی درست پیش بگیریم می توانیم از تمام سلولهای مغزمان استفاده کنیم. بعد از کنکور خیلی از دوستان با من تماس می گرفتند و راهنمایی می خواستند، به نظرم هیچ کس در این دنیا برای شما دلسوز تر از خودتان نیست و هریک از ما به عنوان شخصی دلسوز برای آینده مان موظف هستیم مسیری درست انتخاب کنیم مسیری که حداقل مطمئن باشیم قبل از ما چند انسان موفق از آن عبور کرده و نه تنها پشیمان نشده اند بلکه شاهکار آفریده اند. آن موقع دیگر اصلا نمی توانستم درس بخوانم در آن فضای غم انگیز خانه، حس و حال باز کردن کتاب را نداشتم. خواهرزاده های من هم کنکوری هستند، وقتی وارد اتاقشان می شوم و از هر درس کلی کتاب تست می بینم که همه وقتشان را می گیرد تاسف می خورم، اینطوری فقط ذهنشان آشفته تر می شود.به آنها می گویم درست است آرزویی در دلتان دارید برایش سخت تلاش می کنید و حتی به آن می رسید اما آیا ارزش دارد تا این حد سختی بکشید؟ روشی که من به آن ایمان دارم جی۵ است، با جی۵ می شود تمام قله ها را فتح کرد.

صنایع شیمیایی غفاری مفتخر است که در تمامی سال های فعالیت خود، به ویژه دوران جنگ تحمیلی، تلاشی بی وقفه جهت کمک به کشور انجام داده است. پس از طی تحقیقات میدانی در عرصه های مختلف و دریافت تقاضا از واحد های صنعتی آرمان خود را یافتند: ” نوآوری در زمینه محصولات شیمیایی و پلیمری و کمک به صنایع کشور” . با توجه به فضای کسب و کار پیش بینی شده طی سال های آینده، انتظار می رود به دلیل پیر شدن جمعیت، مسائل زیست محیطی و نوآوری های فناوری که فرصت های تجاری ایجاد می کنند، تغییرات عمده ای روی دهند. به این نکته نیز باید توجه داشت که بدون تکیه بر لایههای زیرین، هیچ صنعتی نمیتواند به لایههای بالاتر قدم بگذارد. دخترخاله ام معدل ۲۰ علوم تجربی بود اما در کنکور نتیجه نگرفت با ناراحتی می گفت:« این همه درس خواندم آخرش هیچ. همیشه بین ۲۵- ۲۰ می گرفتم، اما به مرور که این درس را با جی۵ خواندم نمراتم سیر صعودی پیدا کردند بعد از آن همیشه نمراتم بالای ۳۵ می شد. موضوع فعالیت : این شرکت در اردیبهشت ماه ١٣٦٣ در تهران به ثبت رسیده و بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ١٣٧٠/٠٢/٣١ مرکز آن به اصفهان تغییر و در اداره ثبت اصفهان به ثبت رسیده است.

در کمال ناباوری باز هم رتبه ای خوب آوردم، رتبه ۲۳۲ دوره روزانه کارشناسی مهندسی تکنولوژی شیمی. به محض اینکه در را باز کرد با خوشحالی و هیجان از در حیاط با صدای بلند داد زدم ..هورا قبول شدم… جالب اینکه همین کار باعث می شد امتحاناتم را با نمراتی خوب پاس کنم،وقتی در عمق جی برگ ها فرو می رفتم دلتنگی از یادم می رفت. جی برگها خیلی حال و هوایم را عوض می کردند، وقتی در عمق آنها می رفتم ناراحتی از یادم می رفت. وقتی در طول روز حداقل ۴ ساعت برای یک کلاس کنکور وقت می گذاری پس کی می خواهی به آرامش خاطر برسی؟ آیه ۱۱ سوره مبارکه الرعد می فرماید: « خداوند حال هیچ قومی را دگرگون نخواهد کرد مگر خود آن قوم حالشان را تغییر دهند.» این آیه را بزرگ جی برگ نویسی کرده بودم و به در اتاقم چسبانده بودم. اولین بار بود که این کتابها را می دیدم، در آن شرایط فقط مطالب مهم را جی برگ نویسی می کردم و شب امتحان می خواندم. نتیجه ای که دوست صمیمی ام در کنکور گرفت حتی از نتیجه خودم هم شگفت انگیزتر بود، چون او اصلا برای کنکور درس نخواند فقط همان جی برگ هایی که زنگ تفریح ها می خواندیم کمکش کرد و موفق شد در دوره روزانه رشته صنایع شیمیایی پذیرفته شود.

دوست داشتم این خبر را اول از همه به مادرم بدهم اما چون تابستان بود و هوا گرم، بلافاصله بعد از کافی نت به خانه خواهرم که نزدیک همانجا بود رفتم. من قبول شدم. همه اعضای خانه خوشحال شدند بعداز آن به خانه خودمان برگشتم و این خبر را به مادرم دادم،خیلی خوشحال شد می گفت:« ناهید اصلا فکرش را نمی کردم قبول شوی، تو همیشه کنارم بودی و کمکم می کردی، پس کی وقت می کردی درس بخوانی؟ بعد از اینکه کاردانی ام را گرفتم و به ایلام برگشتم در کنکور ارشد شرکت کردم اما در آن فاصله مصیبتی برای خانواده پیش آمد و در حادثه ای ناگوار همسربرادر و برادرزاده ام را از دست دادیم. به عنوان مثال اسید اتانوئیک ابتدا برای ساخت استرها و سپس برای ساخت رنگ فروخته شده و در نهایت در قالب رنگ به دست مصرفکننده میرسد . طرح احداث یك واحد تولیدی رزین A.B.S جهت تامین مصارف صنایع پلاستیكسازی و غیره در دست بررسی میباشد.