معرفی رشته صنایع شیمیایی

گلیسیرین از بهترین مواد برای حفظ کشسانی و انعطاف پوست است. در ایالات متحده نیز حوادث مشابهی رخ داده است در آوریل سال 2013 انفجار و آتش سوزی در کارخانه تولید کود در تگزاس 15نفر کشته و صدها نفر زخمی شدند و 150ساختمان اطراف کارخانه تخریب شدند که برخی از آنها مدارس بودند همچنین انتشار نیترات آمونیوم به مدارس دوردست نیز خسارت وارد کرد زمین بازی بسکتبال مجاور کارخانه نیز آسیب دید بعد از این حادثه محققان نشان دادند که اکثر مدارس تگزاس در فاصله کمتر از نیم مایلی یک یا چند کارخانه شیمیایی قرار دارند و در کل ایالات متحده 12هزار مدرسه در نزدیکی تاسیسات و کارخانجات شیمیایی قرار دارند و صدها هزار دانش آموز در معرض خطر شیمیایی هستند. از شرایط ثبت نام رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور پرداخت هزینه هر ترم یا همان شهریه است که نسبت به سایر دانشگاه های غیردولتی هزینه کمتری دارد و در مبحث بعد به آن میپردازیم . همچنین این ماده به عنوان یک نرم کننده طبیعی قادر است تا مدت ها پاشنه پا را مرطوب نگه دارد. گلیسیرین از خشکی و ترک خوردگی پاشنه پا جلوگیری می کند. این بخش دربرگیرنده کاربرد محصولات شرکت مهرتاش سپاهان برای انواع صنایع است که سازمان برای آنان محصولی به بازار عرضه می دارد.

این شرکت با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز ، آزمایشگاه و کادر متخصصص، واحد کنترل کیفی پیشرفته، واحد تحقیقی و توسعه و همچنین تنوع و گستردگی در محصولات خود توانسته است نمایندگی های متعدد در سطح کشورفراهم کند. در نهمین برنامه پنج ساله (سالهای 1996 تا 2000) صنعت پتروشیمی در قلب برنامه توسعه اقتصادی چین قرار گرفت. اینجا واحدی است که از همه نظر روی پای خودش ایستاده و در تامین مواد اولیه در داخل کشور مشکلی نداشته و از ابتدا تا به امروز سوددهی بسیار خوبی داشته است، بنابراین صاحبان سهام عمده تا حدودی سهامشان را عرضه نمیکنند، به همین دلیل سهام شناور ما نیز در بازار کم است. قدرت آب رسانی و ایجاد رطوبت در پوست باعث شده است که گلیسرین یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده اغلب محصولات زیبایی و مراقبت از پوست باشد. تداوم در مصرف این ترکیب در صورت عدم وجود حساسیت باعث بهبود چشمگیر سلامتی پوست می شود. با این روش پوست به طور طبیعی مرطوب و درخشان نگه داشته می شود. گستردگی استفاده از پمپ به اندازه ایست که تصور وجود یک صنعت که در آن از پمپ استفاده نشود تقریبا دور از ذهن به نظر می رسد.ویژگی خاص صنایع شیمیایی و دارویی به جهت انتقال سیالات ویژه به طور مثال با خورندگی بالا، سمی بودن و قابلیت اشتعال، این صنایع را به یکی از حساس ترین صنایع از نظر استفاده از مجموعه های پمپاژ بدل کرده است.

محصولات شرکت مهرتاش سپاهان از مود شیمیایی ویژه تا روانکارهای صنعتی در بیش از 20 صنعت پررونق میهن عزیزمان مورد استفاده بوده و همواره نام مهرتاش سپاهان در اذهان مدیران شرکت های بزرگ تولیدی در این صنایع مذکور سالهاست که نقش بسته است. گلیسیرین مادهای نام آشناست که از گذشته تا کنون در بسیاری از محصولات زیبایی مانند انواع صابون ها، شامپوها و کرم ها به کار برده شده و از خواص آن در سلامت پوست و مو استفاده های فراوانی می شود. این ترکیب باعث می شود تا پوست صورت کشیده شده و گونه ها نیز پر و زیبا به نظر آیند. سال گذشته پیگیریهای این شرکت باعث وصول مطالبات آن از مشتریان هندی شد. سیلیکاژل نیز ماده ای است که باعث حذف رطوبت در بسیاری از محصولات می شود. این مجتمع، موفق به اخذ گواهینامه های ISO 13485 و ISO 9001 گردیده است. این شرکت به منظور حفظ و ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی و نیز توجه ویژه به جنبه های زیست محیطی و نکات ایمنی، موفق به دریافت گواهینامه های استاندارد بین المللی ISO/TS 16949, OHSAS 18001:2007, ISO 9001:2015, ISO 14001:2005 و ISO/17025:2009 و نیز نشان بین المللی تضمین کیفیت اروپا CE شده است. علاوه بر این در سال 1997 در بین 13 فصل در دو بخش، شاخص رقابت پذیری تجاری برای 5 فصل مثبت است که کمتر از 30 درصد کل حجم تجارت را پوشش می دهند و نکته مهم اینکه بخش قابل توجهی از این حجم به خصوص در مورد صادرات، برای محصولات شیمیایی معدنی است.

در مجموع نیز میزان سرمایهگذاری ۷/ ۱۰ درصد کاهش یافته است. از اینرو سهم آب مصرفی از کل صنعت در سال ۹۰مربوط به صنایع تولید مواد و محصولات شیمیایی ۴۰درصد، صنایع مواد غذایی و آشامیدنی ۱۸ درصد و تولید فلزات اساسی نیز ۱۲/۸درصد بوده است. جدول 4 نشان دهنده میزان مصرف محصولات شیمیایی در چین و کل دنیا است. این موضوع نشان می دهد که هنوز خام فروشی قابل توجهی وجود دارد. بنابراین با استفاده از گلیسیرین و گلاب می توان معجونی ساخت که استفاده از آن موجب چاقی صورت و گونه ها شود. از بین بردن چین و چروک از روی پوست با گلیسیرین و گلاب نقش موثری در پاکسازی صورت داشته و معجزه ای از زیبایی را پدید می آورد. از فواید گلیسیرین می توان به درمان تحریک پوست، حفاظت در مقابل عفونت و بهبود زخم اشاره نمود که در نهایت سلامت پوست را به ارمغان خواهد آورد. از گلیسیرین به صورت گسترده ای در تولید انواع صابون، کرم های مرطوب کننده و دیگر محصولات صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. شرکت سام تجهیز امکان تامین این تجهیزات از برندهای معتبر و مطرح سازنده الکتروموتور، گیربکس و پمپ همچون sew آلمان، بونفیلیولی ایتالیا و دیگر برندها را داشته و نیازهای کارخانهها و صنایع شیمیایی و شرکتهای پتروشیمی کشورمان را در این زمینه برآورده سازد.