صنایع شیمیایی غفاری

در صنایع شیمیایی، شاهد تهیه و ساختن هزاران فرآورده مورد مصرف جوامع انسانی هستیم. بعد از کنکور خیلی از دوستان با من تماس می گرفتند و راهنمایی می خواستند، به نظرم هیچ کس در این دنیا برای شما دلسوز تر از خودتان نیست و هریک از ما به عنوان شخصی دلسوز برای آینده مان موظف هستیم مسیری درست انتخاب کنیم مسیری که حداقل مطمئن باشیم قبل از ما چند انسان موفق از آن عبور کرده و نه تنها پشیمان نشده اند بلکه شاهکار آفریده اند. صدها برابر بیش از آنچه امروز شاهد آن هستیم، ظرفیت توسعه دارد. شرکت مواد مهندسی مکرر فعالیتهای خود را در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی اپوکسی از سال 1373 آغاز و در ادامه با توجه به میزان و تقاضای صنایع مختلف داخلی از فرآورده های شیمیایی اپوکسی و سایر رزین های ترموست و همچنین کاربری و جایگاه ویژه این محصولات در امر محافظت از سطوح مختلف صنعتی، علاوه بر افزایش و تنوع محصولات خود، در امر مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های پوشش های محافظتی نیز فعالیتهای گسترده خود را گسترش داده تا آنجا که در طی یکدهه با تولید بیش از 200 نوع محصول بر پایه رزین های اپوکسی، پلی یورتان، آکریلیک، سیلیکون، فوران، سیلیکات پتاسیم و فنولیک علاوه بر تامین نیاز دائمی بیش از 1000 واحد صنعتی در سطح کشور در بیش از 400 پروژه ملی در زمینه پوششهای محافظتی، حضوری چشمگیر و ارزنده داشته است.

این مجموعه اکنون با مدیریت حسن افشارپور به طراحی، ساخت و عملیاتی کردن انواع فرمالین و سایر مشتقات آن برای رفع نیازهای بازار داخلی و خارجی مشغول است. این نرخ برای برنامه پنج ساله هفتم (1986 تا 1990) به طور میانگین 10 درصد در سال بوده است که بیشتر از نرخ رشد تولید ناخالص داخلی و نرخ رشد صنعت در دوره مورد نظر بوده است. پس از اولیه برنامه توسعه 5 ساله (1373-1368) میزان تولید محصولات شرکت ملی صنایع پتروشیمی به 2/5 میلیون تن در سال رسید که این میزان تولید در سال 1395 1/59 میلیون تن در سال رسیده است. یک سال بعد شركت ملی صنايع پتروشيمی به منظور پیشبرد توسعه و سیاستگذاری کشور در این صنایع، تأسيس شده و كليه فعاليتهای مرتبط با ايجاد و توسعه صنايع پتروشيمی در اين شركت متمركز گرديد. این ماده به عنوان ماده اولیه شركت پتروشیمی بندر امام به میزان ۲۷۰۰۰ تن در سال و به قیمت گزاف از خارج وارد میشود و با احداث واحد جدید به منظور تولید مواد نرمكننده، مصرف ماده فوق دو برابر خواهد شد و به همین دلیل طرحی در دست تهیه است كه با اجرای آن میتوان با استفاده از پروپلین و گاز شیرین، ماده فوق را به میزان ۵۵۰۰۰ تن در سال در مجتمع پتروشیمی بندر امام تهیه كرد.

روشی که من به آن ایمان دارم جی۵ است، با جی۵ می شود تمام قله ها را فتح کرد. برخلاف گذشته که محدودیت ها و سختی های فراوانی برای تهیه مواد شیمیایی وجود داشت، امروزه با بوجود آمدن روش های مختلف برای خرید و فروش مواد شیمیایی این امر سهولت یافته، که از بین آن ها می توان به خرید از بورس مواد شیمیایی، خرید مستقیم از فروشنده و خرید آنلاین اشاره کرد. در درس خواندن هم همینطور هستم، جی۵ را انتخاب کردم چون به تجربه دیده ام وقتی مطلبی را با آن می خوانم محال است فراموشش کنم. من اصولا برای چیزهایی که واقعی نیستند وقت نمی گذارم، خیلی از رمانها را نمی خوانم خیلی از فیلمها را نمی بینم چون نمی توانم با آنها ارتباط برقرار کنم. اگر روزی جی۵ نباشد، بازهم نمی توانم به راه و روش دیگری اعتماد کنم. به جرات می گویم: اگر جی۵ نبود من راه دیگری برای ورود به دانشگاه نداشتم نه وقتش را داشتم نه شرایطش را و نه نمی توانستم به روش دیگری اعتماد کنم، نمی توانستم یک ماهه آنهمه کتاب حجیم را بخوانم. آتش سوزیهای وسیع جنگلها، اگزوز اتومبیلها و دود سیگار باعث ورود مقدار زیادی مواد شیمیایی مختلف به جو میشود.

هنگامی که طوفان هاروی در سال 2017 هوستون در ایالات متحده را درنوردید آبهای مجاور در اثر طغیان به مواد شیمیایی و زباله های شیمیایی آلوده شدند بنابر گزارش نیویورک تایمز در اثر آسیب دیدن کارخانه شیمیایی شورون فیلیپس در این شهر حدود 15تن هیدروکسید سدیم و مقدار زیادی بنزن به عنوان ماده سرطان زا وارد آبها کرده بود.بنابر همین گزارش در ایالات متحده 2500 سایت شیمیایی در مناطق مستعد سیل استقرار یافته اند و 1400 مورد از آنها در مناطقی واقع شده اند که آژانس مدیریت اضطراری فدرال آنها را در ردیف مکانهای دارای بالاترین خطر سیل قرار داده است. این بار از طریق گوشی وارد سایت سازمان سنجش شدم.باورکردنی نبود رتبه ۲۳۲ روزانه دانشگاه اهواز،نزدیکترین شهر به ایلام و اولین انتخابم بود، نمی توانید تصور کنید چقدر خوشحال شدم. در دسامبر 2007 دولت محلی ژیامین در استان فوجیان پس از اعتراض دو ساله ساکنان محلی تصمیم به توقف فعالیت کارخانه پاراکسیلن 1.5 میلیارد دلاری آمریکایی گرفت و آن را به جزیره ای کوچک انتقال داد که به نوعی اولین پیروزی متعرضین محیط زیست در برابر یک سیاست مهم اقتصادی محسوب می شد. صنایع شیمیایی عبارت از صنایعی است که در آن ها واکنش های شیمیایی انجام می گیرد.