صنایع شیمیایی در ایران

با نیازهای صنایع شیمایی کاملا آشنا هستیم و به لطف خدا امیدواریم که بتوانیم سرویس دهی کیفی، تخصصی و قابل قبولی ارائه کنیم. رشته ی صنایع شیمیایی تلفیقی از شیمی و مهندسی شیمی است که دانش آموختگان این رشته علاوه برخواندن دروس نظری با آزمایشگاه های مربوط به مهندسی شیمی نیز آشنا می شوند. افزایش تولید و توسعهای که در سال ۸۳ اتفاق افتاد، نیز در خبرساز شدن صنایع شیمیایی ایران بسیار تاثیرگذار بوده است. بله- مبلغی معادل ۱۰ تا ۱۲میلیون یورو برای طرحهای توسعهای احتیاج داریم. فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲). فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳). داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد. شرکت ماهان شیمی آیریک با سابقه ای نزدیک به یک دهه فعالیت در حوزه محصولات شیمیایی با هدف تامین مواد اولیه شیمیایی مورد نیاز شرکتهای تولیدی، کشاورزی، نیروگاهی و … 10- با توجه به اینکه مجموعه اقدامات فوق بازار داخلی مواد اولیه و همچینین محصولات صنایع مکمل آنها را رقابتی خواهد کرد، کلیه مداخلات دستوری دولت در قیمت گذاری تولیدات این صنایع متوقف شود.

قدرت و ثروت کشورها نه بر مبنای مواد اولیه خام، بلکه بر مبنای نوآوری و تولید فناوری شکل میگیرد. به گفته رییس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت ۴ گروه مصرف آب صنعتی در کشور وجود دارد. گفتنی است با اعلام دبیرخانه این رویداد پارک علم و فناوری، شرکت شهرک های صنعتی، اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی استان و فن بازار ملی ایران با مدیریت اجرایی شرکت بهین فناوری مهراد به عنوان کارگزار منطقه ای فن بازار از عوامل اصلی برگزاری رویداد مذکور عنوان شده است. همانطور که مستحضرید منظور از اولویت گذاری به رشته فعالیت های مندرج در فهرست اعلامی، پشتیبانی و حمایت های حوزه اختیار وزارت صنعت ، معدن و تجارت و پیشنهاد درخواست پشتیبانی از سوی سایر دستگاه ها است. رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور در دوره کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه علمی کاربردی آموزش داده میشود . برای شناسایی موقعیت های شغلی و تطبیق مفاد آموزشی دوره کارشناسی با نیازهای صنعتی ، ضرورت ارزیابی و بازشناسی این بخش از صنایع کشور بدیهی است. از مهر ۱۳۹۲ کارشناسی مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی آغاز به فعالیت نمود و بیش از ۵۰ دانشجو در این رشته مشغول به تحصیل هستند.

گروه کاردانی صنایع شیمیائی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرری از مهر ماه سال ۱۳۷۷ با پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی پیوسته فعالیت خود را شروع نمود. به بیان دیگر بیشترین افزایش حمایت از طریق سیاست تجاری( به شکل مالیات بر صادرات کمتر یا معادلاً به طور نسبی یارانه بیشتر به صادرات) به صنایعی تعلق گرفته است که بیشترین کاهش در حمایت، ناشی از کاهش تعرفه را با پیوستن به سازمان جهانی تجارت متحمل شده اند. با پیوستن چین به سازمان جهانی تجارت و کاهش اجباری تعرفه های واردات، چین سیاست حمایتی جایگزین برای ایجاد ارزش افزوده بالاتر در داخل را دنبال کرده است. اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که در سال 2014 ارزش معاملات مواد شیمیایی در حدود 5/5 تریلیون دلار بوده که یک رقم بی سابقه در معاملات ترکیبات شیمیایی می باشد. در سال 1997 چین صادرکننده خالص مواد شیمیایی آلی طبقه بندی شده در فصل 29 بود و شاخص رقابت پذیری تجارت در این سال 0.0520 بوده است اما در سال 2014 شاخص به مقدار 0.141- کاهش یافته است که نشان دهنده غلبه واردات در کل تجارت در این فصل است. و سهم بازار می تواند برای اندازه گیری میزان رقابت پذیری جهانی یا داخلی یک صنعت یا محصول مورد استفاده قرار گیرد.

شکل 3 5 سهم بخش های مختلف بازار محصولات شیمیایی در چین را برای سال 2003 نشان می دهد. صادرات انواع مختلف کائوچو به اعتبار رشد گسترده ی تولید، هم از نقطه نظر فناوری و هم به لحاظ مقیاس و حجم، روز به روز سودآورتر می گردد. رومیان و یونانیان هم از مواد قیری به منظور غیرقابل نفوذ کردن بدنه کشتیها و همچنین روشنایی و گرم کردن بهره میگرفتند. پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی متقاضیان بسیار زیادی دارد زیرا این دانشگاه بدون کنکور است و برای افراد شاغل و یا کسانی که توانایی تحصیل با کنکور یا حضور در کلاس های درس را ندارند بسیار مناسب است شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتراز شهریه رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور ، رشته صنایع شیمیایی علمی کاربردی بدون کنکور و شرایط تحصیل در رشته صنایع شیمیایی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور ، ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ، انتخاب رشته کنکور ، و هرگونه مشاوره تحصیلی و راهنمایی با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بگیرید .