صنایع شیمیایی در ایران

مواد پلی اتیلن در برابر محیط های اسیدی و بازی ، همچنین مواد شیمیای دارای مقاومت بسیار بالایی هستند به همین دلیل لوله های پلی اتیلنی در صنعت مصارف زیادی دارند. لاستیك مصنوعی پلی بوتادین كه كاربرد آن به صورت عمده در تولید تایر وسایل نقلیه میباشد. عمده مشتریان صنعتی صنایع شیمیایی شامل صنایع لاستیکی و پلاستیکی، منسوجات، پوشاک، پالایش نفت، لوله و کاغذ و فلزات اولیه میشوند. شرکت هیمورا از بزرگترین و معتبر ترین شرکت های ساخت خط تولید های مواد شیمیایی در داخل کشور به حساب می آید که با استفاده از تکنولوژی ها نوین و تجارب مهندسان و طراحان خبره ی خود توانسته است اقدام به تولید این محصولات کند. در سال های رکود صنعت کشور و کاهش تولید ملی ، هیمورا با تولید کالا های با کیفیت بالا قدم در راه صادرات این محصولات برداشته است که باعث ایجاد اشتغال و کار آفرینی برای جوانان این مرز و بوم شده است. صنایع شیمیایی میتونه نقش مهمی در تولید زمینه های لازم برای پیشرفت های بزرگ داشته باشه و به سبب گستردگیش میتونه یکی از منابع مهم اشتغال تو کشورمون باشه. در طرحهای زیر به طور کامل دروس پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم رشته صنایع شیمیایی رو آوردیم.

و هرگونه فعالیت تجاری را با موفقیت به انجام رساند. این کود ها شامل فضولات حیوانی، پسماند های گیاهی و جانوری و فعالیت های میکرو ارگانیسم ها می باشند. مهم ترین موضوع در خرید و فروش مواد شیمیایی کیفیت و همچنین قیمت آن ها است. علاوه بر این، خریداران محترم می توانند در تماس با کارشناسان واحد فروش از قیمت های لحظه ای و تخفیف های ویژه بهره مند شوند. هیدروکربن­ های موجود در نفت خام و گاز، که به طور معمول آلکان­های راست زنجیر هستند، در واحدی به نام واحد تقطیر بر اساس تفاوت در نقطه جوش خود جداسازی می­شوند. تجارت هر تن نفت خام در ایران در حدود 500 دلار است که اگر نفت خام را به دیگر محصولات به خصوص محصولات صنعت پتروشیمی تبدیل کند ارزش تجارت آن 16 برابر افزایش خواهد یافت. سپس این مواد به هیدروکربن­ های با کاربردهای بیشتر در صنایع شیمیایی مثل آلکان­های شاخه­ دار، آلکن ­ها و آروماتیکها تبدیل می­شوند. آلمان نیز کشوری پیشرو در صنایع شیمیایی است. طرح توسعه و تولید متانول در این واحد نیز به اجرا درآمده است. به عنوان مثال به صورت معمول متانول در اروپا و خاورمیانه از نفت و گاز طبیعی تولید می­شود؛ در حالی­که منبع اولیه تولید متانول در چین، ذغال­سنگ است.

تولوئن كه برای كاربرد آن در تولید حلالها است و به عنوان ماده اولیه صنایع دیگر هم استفاده میشود. از اونجایی که رشته ی صنایع شیمیایی مجموعه ای از علوم شیمی و مهندسی شیمیه و دانش آموزان این رشته در کنار دروس نظری باید آزمایشگاه های مربوط به شیمی رو هم بگذرونن بنابراین این دانش آموزان باید به تحصیل در رشته فناوری فرایندهای شیمیایی علاقه داشته باشن یعنی کلا از شیمی خوششون بیاد و از کار در آزمایشگاه های شیمی لذت ببرن و توانایی های شناختی و ادراکی و حرکتی فیزیکی و حسی داشته باشن. این لوله ها در برابر اشعه های خورشیدی (ماورا بنفش) هم مقاوم بوده و تغییر ماهیت نمیدهند همچنین در برابر حمله جوندگان و سایر آسیب های زیست محیطی مقاومت بالایی از خود نشان میدهند. اصطلاح مواد پتروشیمی می­تواند تا حدودی گمراه ­کننده باشد زیرا بعضی از این محصولات می­تواند از منابع اولیه دیگری به جز نفت، مثل ذغال­ سنگ و زیست توده تولید شوند. بهطور خلاصه صنایع شیمیایی، عوامل اصلی تبدیل مواد اولیه مانند نفت، گاز طبیعی، هوا، آب، فلزات و مواد معدنی به محصولات موردنظر هستند که در صنایع مختلف استفاده میشوند. یک مثال روزمره رنگهای خانگی است که از حلالهای آلی به پایه آب تبدیل شدهاند.

مواد شیمیایی پایه (اساسی) که در مقادیر زیاد تولید می شوند، عمدتاً در صنایع شیمیایی و سایر صنایع قبل از تبدیل شدن به محصولاتی برای مصرف کننده عمومی فروخته می شوند. شرکت هیمورا اقدام به ساخت و تولید دستگاه خط تولید اسید سولفوریک از صنایع شیمیایی مطابق با استاندارد های جهانی کرده استو لازم به ذکر است که این دستگاه با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین قطعات تولید شده است. دستگاه خط تولید فراوری کود مرغ از بهترین و مرغوبترین قطعات تولید شده است و با انرژی برق کار میکند . لازم به ذکر است که این شرکت در ساخت دستگاه های خود از بهترین و با کیفیت ترین مواد و قطعات استفاده میکند. این دستگاه از مکانیزم هایی از جمله آون(خشک کن) ، نیروی جاذبه و فشار مکانیکی برای جدا سازی مایع از جامد استفاده میکند. از همین رو شرکت هیمورا برای رطوبت گیری و جدا سازی دستگاهی با طراحی بی نظیر تولید کرده است که قابلیت جدا سازی فاز جامد از مایع را دارد و میتواند فراوری کود مرغ را به ظور کامل انجام دهد. پتاسیم سولفات یک نمک پتاسیم ، به شکل پودری بی رنگ یا سفید رنگ و بی بو است.