شرکت شیمیایی رازی

پایین دست ، قسمت پایانی که همان قسمت تصفیه ، فروش و توزیع روغن است. این مجموعه مواد شیمیایی مورد استفاده صنعتی، غذایی، تصفیه آب، انواع حلال ها، دارویی و غیره را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. استخراج سنگ آهن برای تصفیه بعدی آن بر عهده صنعت آهن و فولاد است. این همان چیزی است که مسئول تبدیل مواد اولیه طبیعی به موادی است که برای صنایع دیگر لازم است ، مانند گازها یا محلول های شیمیایی. زیرا تغییر از ماده اولیه به کالای قابل استفاده، ارزش افزوده به کالای مورد نظر دارد. همچنین از راه واکنشهای شیمیایی بر روی مواد خام اولیه مورد نظر انواع شیشهها و انواع رنگ های مصنوعی بدست می آیند. به نظر میرسد که شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان یک سازمان توسعهای با تجربه و دارای شهرت ملی و بین المللی، باید نقش هدایتگری (سکانداری) این صنعت را برعهده بگیرد و حاکمیت نیز با فهم این موضوع و تفویض اختیارات کافی به این شرکت، شرایط را برای این امر مهیا نماید. بسیاری از مردم تصور می کنند صنعت به عنوان تولید دسته جمعی کالاها در کارخانه های کاملا سازمان یافته با درجه بالایی از اتوماسیون و تخصص است. صنعت ثانویه هم چنین شامل صنایع تولید کننده انرژی (به عنوان مثال صنایع برقی و آبی) و صنعت ساختمان است.

چشم انداز گروه صنایع شیمیایی تورِی جهان برنامه کاری و اهداف این گروه را تا سال 2050 پیش بینی کرده است و همچنین چالش هایی که این شرکت باید برای رسیدن به این اهداف با آنها مواجه شود را بیان می کند. این صنعت به پردازش چوب اختصاص دارد: از استخراج آن (با کاشت و قطع درختان) تا تبدیل بعدی آن به محصولاتی که برای تولید کالاهایی مانند مبلمان یا کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد. اما بخش های دیگر این سطح از صنعت چیست؟ کالاها و خدماتی مانند کشاورزی، حمل و نقل، مهمان داری و بسیاری دیگر را ارائه می دهد. درآمد اصلی شرکت را تامین می کند. سام تجهیز تامین کننده تجهیزات شامل الکتروگیربکس، الکتروموتور، پمپ و … خاک ها ممکن است که برخی از عناصر ضروری و مورد نیاز خود را از دست بدهند، کود ها همه یا تعدادی از این عناصر مورد نیازگیاه را تامین میکنند و همین موضوع میتواند باعث سلامتی و توان رشد برای گیاه را به ارمغان آورد. دیدن آن باعث می شد ناامیدی به دلم راه پیدا نکند، می دانستم جی۵ روشی درست است و همین به من آرامش می دادم. شرکت مجتمع صنایع شیمیایی دکتر مجللی، تولید کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی، در سال 1379 توسط گروهی از پیشگامان صنایع شیمیایی کیفی (Fine Chemicals)، با اخذ مجوزهای لازم از وزارت صنایع شیمیایی مربوطه وقت راه اندازی گردید.

پس از اخذ ديپلم در دانشگاه و شركت در آزمون هاي سراسري علمي يا آزاد و يا علمي كاربردي ميتوانند در رشته هاي كارداني صنايع شيميايي جذب شده و پس از اخذ مدرك كارداني صنايع شيميايي با انتخاب رشته ي تكنولوژي صنايع شيميايي مدرك كارشناسي اين رشته را كسب كنند و همين طور براي كسب مدارج علمي بالاتر ادامه تحصيل دهند . بر این اساس در ایران نیز خروج تاسیسات شیمیایی از شهرها بارها مورد تاکید قرار گرفته است که در آخرین مورد آن رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در همایش دانشگاه تهران در دوازدهم آبانماه 98 بر لزوم خداحافظی صنایع شیمیایی از شهرها تاکید کرد و استقرار این تاسیسات در کنار شهرها و روستاها را به بمب ساعتی شیمیایی تشبیه نمودند. این پتروشیمی برای تبدیل شدن به بازیگر اصلی در صنعت مواد شیمیایی ویژه کشور تلاش میکند. این صنعت علیرغم سودمندی زیاد و مزایای اقتصادی آن برای برخی از کشورها ، خطرات خود را نیز به همراه دارد. از آنجا که یک مایع نامحلول است ، تمیز کردن آن نیاز به کار زیادی دارد و از احتراق آن برخی گازهای مضر برای محیط زیست آزاد می شوند ، مانند دی اکسید کربن (CO2). هم چنین ممکن است کالاهایی را برای تولید کالاهای مصرفی و غیر مصرفی در سایر شرکت ها تولید کند.

این صنعت بزرگ همان صنعتی است که به استخراج و بهره برداری از نفت اختصاص دارد ، ماده اولیه تجدید ناپذیر که به طور گسترده ای برای تولید کالاهای مختلف ، از جمله پلاستیک یا سوخت مانند بنزین استفاده می شود. سایت «فوربس»نیز با بررسی رشد میزان فروش در صنایع آمریکا، لیستی از جذابترین بخشهای پیشنهادی به سرمایهگذاران ارائه کرده است که بر این مبنا، بخشهای مرتبط با تکنولوژی یارانهای از جمله خرید الکترونیکی، تولید نرمافزار و طراحی سیستمهای رایانهای در صدر قرار دارند. یکی از رایج ترین آلیاژهای تولید شده توسط این صنایع ، فولاد (آلیاژ آهن – کربن) است. اما با توسعه صنایع ثانویه و سوم، سهم آن از تولید اقتصادی کاهش می یابد. کارخانه هایی که فلزات و پلاستیک ها را به وسیله نقلیه تبدیل می کنند، نمونه هایی از صنایع ثانویه هستند. کالاهایی را که سایر صنایع ثانویه به محصولات تبدیل کرده اند، پردازش می کند. با این روش پوست به طور طبیعی مرطوب و درخشان نگه داشته می شود. امروزه مواد شیمیایی مصنوعی، تقریباً در اغب موارد، جایگزین مواد طبیعی گردیده که همین امر نیاز بشر امروزی به صنایع شیمیایی را بیش از پیش آشکار میسازد.