راهنمای کامل خرید جوراب خوب و با کیفیت + انواع

آیا جوراب واریس در بارداری عوارض دارد؟ یکی دیگر از نکات بسیار مهم در زمان خرید جوراب دقت به جنس آن است. این پودرها برای کسانی که پاهایشان بیش از حد عرق میکند و بو میگیرد بسیار پیشنهاد میشود. این نوع جوراب خاص معمولا سفید رنگ و دارای بافت عمودی است که پا را در ساق محکم میگیرد و در قسمت بالای ساق جوراب راه راه افقی رنگارنگ وجود دارد که در رنگهای مختلف و متفاوت موجود است. بنابراین بهتر است هنگام خرید جوراب نکاتی که در این باره وجود دارد را رعایت کنید. در هنگام خرید جوراب توجه داشته باشید که برای چه مناسبتی و همچنین چه لباسی جوراب می خرید؟ فرض کنید در دستانتان دستکش هایی دست کرده اید که جای انگشت ندارند، در این حالت میبینید که حرکتتان نسبت به دستکش هایی که برای هر یک از انگشتان فضایی جداگانه در نظر گرفته است چقدر محدودیت دارد.

انگشتان پای شما در جورابهای انگشتی توانایی حرکت بسیار بیشتری نسبت به جورابهای عادی و بدون جای انگشت دارند. یک مدل آن فاقد قسمت پایین مچ جوراب است و تنها ساق را میپوشاند و به صورت شل بر روی ساق قرار میگیرد و نوع دیگر آن مانند جورابهای عادی و بلند است و تنها در قسمت ساق به صورت گشاد قرار میگیرد. در تولید جورابهای انگشتی اغلب به دلیل تماس با تک تک انگشتان از جنسهای بسیار مرغوب استفاده میشود که باعث بالاتر رفتن کیفیت این نوع جورابها نسبت به جورابهای عادی میشود. جوراب های ضخیم از جنس پشم مرینو، نسبت به بامبوی نازک، پای شما را گرم تر نگه می دارد. این جوراب ها به مرور زمان کارایی خود را از دست می دهند و بهتر است هر سه هفته یک بار جوراب های ضد آمبولی خود را تعویض کنید. ابن مدل از پوشاک خود را بعد از هر بار استفاده حتما شسته و خشک کنید. جورابهای کریسمس از انواع جورابهای خاص هستند که مسیحیان در شب کریسمس آن را در اطراف شومینه میآویزند و بر روی هر کدام از آنها اسم ساکنان خانه را گلدوزی میکنند. استوپهای کفش و باز بودن انگشتها به کشش بیشتر و امنیت بیشتر هنگام انجام حرکات یوگا کمک میکنند.

مواد آنتی باکتریال با استفاده از تکنولوژی نانو به این نوع جوراب ها اضافه شده است بنابراین با ساعت ها پوشیدن جوراب و کفش بوی نامطبوعی به مشام نخواهد رسید. این نوع جوراب ها یک لایه پشم مروینو برای راحتی و گرما و یک پوشش هیدروفیلی دارند که معمولا باید در زیر کفش های ضد آب (gore tex) از آن ها استفاده کنید. جوراب دیپ مفتخر است که به عنوان یک کانال پخش عمده جوراب در تهران، انواع جوراب های مردانه، جوراب کالج، جوراب مچی، جوراب بلند، جوراب زنانه، جوراب بچه گانه (جوراب کودک) و در نهایت، جورابهای فانتزی را طراحی و بافته و در اختیار مصرف کنندگان ایرانی قرار داده و همچنین به شماری از کشورهای همسایه از جمله ترکیه، عراق و افغانستان صادر میکند. در زبان ژاپنی به آنها تابی tabi میگویند. جوراب مردانه اغلب در انواع ساق بلند، ساق کوتاه و مچی طراحی و تولید میشوند که شما میتوانید هر کدام از آنها را با توجه به استایل و سلیقه شخصی خود انتخاب کنید. همین طور زنانه و مردانه ندارند و دختران و پسران و خانمها و آقایان هر دو از این جورابها میپوشند. جورابهای گشاد اولین بار توسط دختران مدرسهای ژاپن پوشیده شدند. حداقل ۱ یا ۲ بار در روز پاهایتان را بشویید.بعد از شستن پاها را به طور کامل خشک کنید، مخصوصا بین انگشتان پا را.

ترومبوآمبولیسم در نتیجه لخته شدن خون (جلوگیری از جریان طبیعی خون ) به وجود می آید و رگ های خونی مسدود شده می توانند باعث تورم ، درد یا حتی مرگ شوند . طراحی این جورابها اغلب تخصصی و ارگونومیک است و همین باعث میشود جنس جوراب نازک تر از جورابهای معمولی باشد. بسیاری از دختران در کودکی جورابهای بابی را به یاد میآورند. زمانی که سینت نیکولاس (نیکولاس مقدس، از روحانیون و کشیشان معروف قرن سوم میلادی) یا همان بابانوئل میخواست به فقیران آبرومند کمک کند، برای اینکه آنها متوجه او نشوند سکهها و کمکها را در تاریکی از پنجره به داخل خانهها پرتاب میکرد. جورابهای تانگ thong از انواع جورابهای خاص هستند، این جورابها جز پوشش ژاپن در قرن ۱۵ میلادی هستند. این نوع جورابهای خاص در دو حالت وجود دارند. و با دو نوع کفی، Rubber sole کفی لاستیکی و leather sole کفی چرمی بافته میشوند. به این دلیل کفیهای لاستیکی و چرم هم از لغزش با جوراب جلوگیری میکنند و هم در پا بافت نرم تر و یک دست تری دارند. کفیهای بافتنی هم لیز هستند و هم کمی زبر، و موقع راه رفتن رد بافتهای آن بر روی پا باقی میماند. یک مدل جورابهای گشاد آن فاقد قسمت پایین مچ جوراب است و تنها ساق پا را میپوشاند.