راهنمای جامع انتخاب و پوشیدن جوراب مردانه – نساجی

توجه به این نکته بسیار بسیار حائز اهمیت است که، در مکانیسم اثر اصولی، جوراب واریس نباید دارای فشار یکنواخت در سرتاسر طول خود باشد بلکه این فشار می بایست در مچ پا حداکثر و رفته رفته به سمت بالا کم شود. واریس معمولاً در اثر بیماری اساسی وریدی معروف به نارسایی وریدی ایجاد میشود. 2- لازم به ذکر است جوراب های درمانی و پیشگیری باید هر 6 ماه یک بار تعویض شوند، تا بتوانند بهترین اثر درمانی را برای بیمار داشته باشند. شما باید پس از مدتی پاهای خود را دوباره اندازهگیری کنید و جورابهای شما هر ۳ تا ۶ ماه تعویض شود. جوراب هایی که باعث ایجاد اصطکاک و تعریق بر روی پاهای شما نمیشوند عالی هستند. این مشکل زمانی ایجاد میشود که رگهای پایین پا آسیب دیده باشد. مطمئنا با جوراب فشار کمتری به پاهایتان وارد میشود. اگر تورم ساق پا داشته باشید، معمولاً مایعات تحت فشار در رگهای تجمع یافته در قسمت تحتانی پا وجود دارد. این جوراب از قسمت انگشتان تا قسمتهای بالاتر بافته شده است. جوراب یکی از بخشهای اصلی کمدهای لباس ماست و یکی از قسمتهای اصلی و مهم بدن ما یعنی پاها را پوشش میدهد.

اندازه گیری دقیق پا و انتخاب سایز مناسب جوراب یکی از موارد مهم در بهره مندی از حداکثر کارایی جوراب های فشاری می باشد. در نهایت با انطباق اندازه های فوق با محدوده های ذکر شده در داخل جدول، اندازه مناسب را انتخاب نمایید. جوراب هایی که شباهتی به جوراب های امروزی نداشتند ، پوششی از پوست حیوانات و رشته های تابیده شده به دور آن بر روی مچ پا تصویریست که از آن دوران به جا مانده است . دختران ژاپنی به نشانهی آزادی خواهی در مقابل قوانین سخت پوششی جورابهایشان را تا ساق پایشان پایین میآوردند. این جوراب ساق بلند در اندازه های مختلف و دو طول موجود دارد . هدف این است که این فشار نیروی جاذبه را مهار کرده و خون را به سمت قلب هدایت کند. مرحله ۳: جوراب ساق بلند را باز کرده و پا را به داخل آن بلغزانید تا جایی که انگشت پا و پاشنه شما در جای خود قرار بگیرند.

آنچه در واقع مهم است داشتن اطلاعات درمورد انواع جورابهای واریس است تا بیمار بتواند بهترین جوراب ساق بلند را برای مورد خاص خود انتخاب کند. ایران جوراب با عرضه انواع جوراب در سبک ها و رنگ های گوناگون برای انتخاب یک جوراب مناسب با هر سبک و استایلی در کنار شماست ! خب یک جوراب تک رنگ انتخاب کنید و با خیال راحت ظاهر عجیب خود را حفظ کنید. هم چنین طراحی این جورابها به صورتی است که هیچ گونه درزی در بافت آن وجود ندارد و همین گردش خون در پاها را راحت تر میکند. از پوشیدن جورابهای با جنس نایلون مخصوصا در فصول گرم و برای مدت طولانی بپرهیزید چرا که این الیاف مصنوعی رطوبت را در پا حبس میکنند و باعث ایجاد قارچها و میکروبها بر روی پا میشوند. این جورابهای زنانه، محبوب ترین مدل جوراب محسوب میشوند. در این خصوص گرفتن راهنمایی از کارشناسان و متخصصان شرکت میتواند شما را در این امر یاری نماید.

توصیه شده توسط متخصصان جهت مشاغلی چون، جراحان، پرسنل اتاق عمل، معلمان، پرستاران، کارمندان و تمامی مشاغلی که مجبور به فعالیت بلند مدت بطور ایستاده و یا نشسته هستند. جوراب چین خورده ، پوشیده شده به صورت نادرست و یا اندازه اشتباه بیشتر احتمال دارد مشکلاتی ایجاد کند. پیشگیری از ایجاد ترومبوز و آمبولی در بیماران بی تحرک و افرادی که کاندیدای عمل جراحی هستند. همچنین افرادی که به واسطه مشاغلشان مجبور هستند ساعت های متمادی بایستند یا بنشینند هم مستعد واریس هستند و استفاده از جوراب واریس کلاس فشار 1 به آنها توصیه میگردد. مناسب جهت افرادی که بعد از فعالیت های روزانه احساس خستگی و سنگینی در پا دارند. در DVT بمنظور جلوگیری یا کنترل PTS ( سندرم پست ترومبوتیک ) ، بعد از تکمیل درمان های اولیه. جوراب های درمانی از نظر فشار وارده بر پا دارای درجه بندی و یا کلاس فشار هستند و پزشک متخصص، بنابر درجه وخامت بیماری، کلاس فشار جوراب را تعیین و تجویز مینماید. فشار مناسب در این موارد کلاس فشار 3 می باشد.