در مورد معجزه گلیسیرین و کاربرد سیلیکاژل چه می دانید؟

مصرف کننده خارجی در حال حاضر با چنین محصولاتی از صنایع شیمیایی روسیه که صابون، شامپو، پودر و لباسشوی آشناست. شرکت هیمورا تولیدات مختلف و متعددی در اندازه و ظرفیت های متنوع در زمینه ی صنایع شیمیایی دارد که در این قسمت میخواهیم نگاهی به برخی از دستگاه های خط تولید بیاندازیم. در حالی که شاخص رقابت پذیری تجارت در سال 1997 برای فصل 39 ، 0.3560- بوده است این شاخص در سال 2014 به مقدار 0.059- افزایش یافته است که نشان از موفقیت چین در افزایش عرضه مواد خام و واسطهای این بخش به صنایع پایین دستی است. همانطور که در شکل نشان داده شده است در حالی که این نسبت برای چین رشد قابل توجهی را نشان می دهد برای بقیه موارد با کاهش این نسبت روبرو هستیم. زنجیر مزیتها، مشوقها و حمایتها زمانی که به صنایع مکمل در پایین دست تولیدات مواد اولیه پتروشیمی می رسد، قطع یا بسیار نحیف و غیر قابل اتکا می شود و انگیزه و جسارت لازم را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی بوجود نمی آورد.

هرچند این رقم در نگاه نخست نسبت به صنایع بزرگ اندک به نظر میرسد اما با در نظر گرفتن بیش از ۸۰هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط در کشور، حجم انبوهی از آب برای این صنایع لازم است. البته لازم به ذکار است که اسید سولفوریک در صنایع تولید فلزات نیز مورد استفاده قرار میگیرد. در کشور روسیه نیز ۴ درصد تولید ناخالص داخلی از صنعت شیمیایی تشکیل شده است. با کنترل شرایط محیطی می توان از تخریب این اشیا با ارزش جلوگیری نمود. روند تولید مشابه صنعت فولاد است ، اما با طیف وسیعی از مواد معدنی کار می کند ، بنابراین می توان گفت که صنعت فولاد یک شرکت متالورژی است که در زمینه آهن و فولاد تخصص دارد. اما پارافرم آلدهید یک پلیمر خطی تجاری فرمالدئید است که ذخیره سازی و حمل و نقل آن پایدار و مناسبتر از دیگر فرمهای فرمالدئیدها است. الكیل بنزین خطی كه برای تولید پودرهای شوینده مصرف میشود. شرکتهای معروف بینالمللی همچون Lever brothers، Colgate، Max factor و چندین تولیدکننده مواد شوینده دیگر اکنون از ایالات متحده آمریکا فعالیت میکنند. در حالی که سایر صنایع ساده می توانند با پرسنل از هر سطح مهارت زنده بمانند و فعالیت کنند ، در این نوع صنایع کارگران باید به منظور آموزش عملکرد بالا آموزش ببینند.

طیبه جهانبازی – گروه صنعت: بسیاری از کارشناسان کمبود آب را یکی از معضلات آینده جهان بهویژه ایران میدانند و معتقدند سالهاست که زنگ خطر در اینباره به صدا در آمده که تاثیر کمبود آب در فعالیت صنایع بیتاثیر نیست. با توجه به مقدار زباله ای که تولید می کنند ، چه گازهایی که در هوا آزاد می شوند و چه زباله هایی که در رودخانه ها به پایان می رسند ، این صنایع هستند که می توانند بیشترین خطر را در زمینه محیط زیست ایجاد کنند. از آنجا که یک مایع نامحلول است ، تمیز کردن آن نیاز به کار زیادی دارد و از احتراق آن برخی گازهای مضر برای محیط زیست آزاد می شوند ، مانند دی اکسید کربن (CO2). تولید مواد پتروشیمی از منابع گوناگون (نفت، ذغال­ سنگ و یا زیست توده) در جهان، با تغییرات بسیاری در استفاده از تکنولوژی و پیشرفت­ های مهم واحدهای صنعتی و پارک­­های شیمیایی موجه شده است. استخراج فلز به طور کلی برای تولید و تولید محصولات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد ، در حالی که معادن سنگ اغلب برای مصالح ساختمانی ، دکوراسیون و غیره استفاده می شود.

استخراج سنگ آهن برای تصفیه بعدی آن بر عهده صنعت آهن و فولاد است. این صنعت به پردازش چوب اختصاص دارد: از استخراج آن (با کاشت و قطع درختان) تا تبدیل بعدی آن به محصولاتی که برای تولید کالاهایی مانند مبلمان یا کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد. به واسطه این مصوبه شرکتهای حقوقی مکلف خواهند شد تا سرمایههای خود را در راستای طرحهای توسعهای بکار گیرند. اکثریت قریب به اتفاق این صنایع با کار با مواد اولیه مختلف در مرحله اولیه خود مشخص می شوند. اما قرار گرفتن یک شرکت در هر یک از این بخش ها بر اساس بزرگترین منابع درآمد خود انجام می شود. این صنعت علیرغم سودمندی زیاد و مزایای اقتصادی آن برای برخی از کشورها ، خطرات خود را نیز به همراه دارد. برخلاف صنعت آهن و فولاد ، متالورژی برای سایر مواد معدنی نیز اعمال می شود ، نه تنها برای آهن (مس ، آلومینیوم ، تیتانیوم ، برنز ، و غیره).