جوراب واریس را چه مدت باید بپوشیم؟

جوراب ساقدار تا زیر زانو، از جمله محصولات پرفروشی است که میتوان آن را در مدلهای بسیار جذاب و متنوع بار رنگهای شاد تهیه کرد. اسکلروتراپی موفق نیاز به وقت و حوصله دارد و در واقع برای هر شخص، تعداد جلسات به عوامل زیر وابسته است. جوراب زیر زانو نوعی از جوراب است که طول ساقه آن تا زیر زانوی شخص می رسد. هزینه ی اسکلروتراپی واریس پا بسته به شدت واریس و تعداد آمپول های مورد نیاز برای تزریق به علاوه مبلغ حق الزحمه متخصص متفاوت می باشد. تعداد تزریق درون رگی در این روش در یک جلسه وابسته به سایز، محل عروق و شرایط عمومی بیمار بوده و بر اساس برآیند این عوامل تعیین می گردد. این روش با تزریق محلولی به رگ، سبب از بین رفتن آن و درمان رگ های واریسی پر پیچ و خم و با عود مکرر می شود. سوزنهای به کار رفته در تزریق اسکلروتراپی بسیار ظریف هستند و در نتیجه بیمار درد زیادی را حس نمیکند. این جوراب واریس بهترین نوع جوراب درمانی محسوب میشود که از کش طبیعی بافته شده و همین امر خاصیت درمانی بالا با قدرت ارتجاعی متمایز را موجب شده است. موقع تزریق احساس کمی سوزش طبیعی است.

بروز کبودی و تورم در محل تزریق طبیعی بوده و در طی یک تاچند هفته پس از تزریق ازبین می رود. برای درمان واریس با کمک روش تزریق در اسکلروتراپی تعداد جلسات درمانی مورد نیاز در جلسه اولیه ویزیت و مشاوره با پزشک متخصص عروق بر حسب شرایط فرد با بررسی قطر رگها و پراکندگی رگهای عنکبوتی در نقاط مختلف پا و مناسب بودن این روش درمانی برای بیمار تصمیم گرفته و تعیین می شود و به طور میانگین انجام حداقل 2 الی 4 جلسه درمانی برای از بین رفتن ظاهر رگهای عنکبوتی و به حد مطلوب رسیدن ضروری می باشد. این روش به صورت سرپایی بوده و انجام آن بسیار ساده تر و کم هزینه تر از جراحی واریس است. بیمارانی در معرض خطر ترومبوز ورید عمقی قرار دارند، مانند بیمارانی که در دوران نقاهت بعد از عمل جراحی هستند ممکن است با پوشیدن جورابهای واریسبتوانند از ابتلا به DVT جلوگیری کنند.

با کوچک شدن رگها، اسکلروتراپی اثرات آسیب به ورید را کاهش می دهد و باعث می شود رگهای واریسی کمتر دیده شده و بیمار درد کمتری داشته باشد. استفاده از نمک هایپرتونیک به عنوان پرکاربردترین راه حل برای رگهای عنکبوتی است. پس از اتمام کار، بیمار باید جوراب کشدار( شبیه شلوار استرچ ) که به جوراب واریس معروف است، بپوشد. در عین حال استفاده از جورابهای فانتزی رنگی و طرحدار نیز اخیرا بسیار مد شده است که میتواند مورد پسند جوانترها قرار بگیرد. اخیرا صنعت پورنوگرافی به همه گیر شدن و اهمیت این موضوع پی برده است و شدیداً در حال فعالیت در این زمینه است. دکتر هندسی در این پیام صوتی به طور کامل اسکلروتراپی و پزشک مناسب این پروسه درمانی را تشریح می کنند. معمولا نتایج هر جلسه تزریق بعد از ۳ هفته قابل ارزیابی است و اثر ماده اسکلروزان به صورت تدریجی و در طی چند هفته کاملا نمودار می شود.

محل تزریق باید با شوینده ملایم و آب کمی ولرم شستشو شود. از نظر متخصص واریس چند بار باید این عمل را انجام دهید؟ در مورد قیمت آمپول واریس نیز باید از پزشک متخصص واریس بپرسید. پزشک متخصص قلب و عروق، دارو را به عروق خونی یا عروق لنفاوی تزریق میکند و سبب کوچک شدن آن ها میشود. بروز خارش و سوزش در محل تزریق از جمله عوارضی است که در روزهای اول پس از تزریق ممکن است بروز کند. با این حال در زمان عمل اسکلروتراپی فرد ممکن است احساس سوزش کند. هزینهی درمان چقدر است؟ تا ۴۸ ساعت بعد از درمان نباید آسپرین یا بروفن و داروهایی از این گروه مصرف کنید.مصرف استامینوفن مشکلی ایجاد نمی کند. بسته به اندازه و تعداد رگهای واریسی، بیمار ممکن است 2 تا 3 جلسه درمانی نیاز داشته باشد. هدف از پوشیدن جوراب تد، کمک به جلوگیری از جمع شدن خون در پاها و کاهش خطر تشکیل لخته خون در رگهای پا میباشد. به این دلیل کفیهای لاستیکی و چرم هم از لغزش با جوراب جلوگیری میکنند و هم در پا بافت نرم تر و یک دست تری دارند. قیمت جوراب واریس وریمد بسته به نوع آن متفاوت میباشد و عموما جورابهایی با طول بلندتر به دلیل الیاف استفاده شده بیشتر و فرایند تولید پیچیدهتر قیمت بیشتر نسبت به جورابهای کوتاه دارند.