جوراب واریس ، لیست قیمت ، فواید و عوارض جوراب واریس چیست؟

اگر با جوراب خود در قسمت قوس پا مشکل دارید، بهتر است از جوراب هایی استفاده کنید که در قسمت قوس پا تنگ تر هستند و قوس پا را بهتر حفظ می کنند و پوشش می دهند. جورابهای شیبدار در مچ پا تنگ هستند و بتدریج فشار آنها کاهش مییابد، در حالی که جورابهای یکنواخت میزان فشار یکسانی را در کل پا ایجاد میکنند. حتما جورابهای خود را بعد از هر بار استفاده با یک ماده شوینده ملایم و آب گرم بشویید و آنها را قبل از استفاده مجدد، روی سطح صاف خشک کنید. قطعاً می توانید هم کیفیت و هم ظاهر را لحاظ کنید. در غیر این صورت ممکن است حتی جورابهای باکیفیت شما نیز خیلی زود از ریخت افتاده و دیگر کیفیت قبلی را نداشته باشند. در این حالت جورابهای بلند بالای زانو انتخاب بهتری برای شما هستند. جوراب ساق بلند تا زانو گزینه مناسبی برای اکثر افراد است، مگر اینکه ورم یا واریس در بالای زانو نیز وجود داشته باشد. جوراب ساق بلند با فشار بیشتر را فقط میتوانید با نسخه پزشک تهیه کنید و معمولاً برای واریس و معالجه رگ استفاده میشود.

در فصل های سرد سال پوشیدن جوراب بافتنی زنانه (Knitted Socks) باعث گرم شدن پاهای شما میشود. درصورتیکه علاقه به این اکسسوری ظریف و زیبا دارید و دوست دارید که با انواع مدل ها و طرح های جوراب آشنا شوید، در ادامه این مقاله مجله وقت مد، با همه چیز درمورد انواع مدل جوراب و استفاده آن ها برای زنان و مردان آشنا خواهید شد. پیشنهاد ما استفاده از جوراب های کالجی یا بدون دید (College socks) با این مدل از کفش ها میباشد. در مقایسه، جوراب های مشکی شما را شخصی معقول نشان میدهد. بنابراین میتوانید جورابی را پیدا کنید که به بهترین نحو با نیازهای پزشکی، شیوه زندگی و سلیقه شما متناسب باشد. هم چنین اگر در حال شستن جورابها با ماشین لباسشویی هستید، حتما به تنظیمات دستگاه نیز دقت کنید که متناسب با جنس جوراب باشد. مهم است که نوع جوراب واریسی را انتخاب کنید که بیشترین فایده را برای شما داشته باشد.

این نوع تنها انگشتان پا را می پوشاند و مناسب برای کفش های مول می باشد. در ضمن پوشیدن جوراب های طرح دار با کفش های کتانی سفید نیز توصیه می گردد. اگر با پوشیدن جوراب واریس خود مشکل دارید، تنها نیستید. اگر آن لخته خون آزاد شود و به سمت ریهها حرکت کند، می تواند عواقب خطرناکی را به همراه داشته باشد. در سال ۱۵۸۹ دستگاه بافت جوراب توسط کشیش انگلیسی ویلیام لی اختراع شد که سرعت بافت جوراب توسط آن ۶ برابر بافت با دست بود. و اما پیدایش اولیه جوراب در ایران به این صورت بوده است که در سال 1306 ، هنگام بازگشت ناصرالدین شاه از سفر انگلستان ، جوراب هایی به عنوان سوغاتی همسران شاه از شهر براد فورد وارد ایران شد. این ابزار ساده اما مؤثر باعث تسکین مشکلات رایج پا مانند تورم، ناراحتی و درد میشود. این ریفلاکس منجر به تورم رگ و واریس میشود. نارسایی وریدی منجر به آسیب دائمی رگ میشود که با استفاده از کامپرشن تراپی قابل برگشت نیست. این روش ساده اما مؤثر گردش خون را بهبود میبخشد و باعث تسکین تعدادی از مشکلات میشود.

با اینکه این جورابها برای جلوگیری از ابتلا به واریس یا رگهای عنکبوتی روش مطمئنی نیستند، اما اگر سبک زندگی پرخطری داشته باشید، میتوانند سرمایه گذاری خوبی محسوب شوند. به علاوه جوراب دیابتی رطوبت را کنترل میکند تا احتمال عفونت قارچی کاهش یابد و همچنین با محافظت کردن از پا از زخم پای دیابتی جلوگیری میکند. جورابهای واریس همچنین میتوانند بعد از درمان واریس یا ورید عنکبوتی به بهبودی ورید کمک کنند. به طور کلی شاهدی برای این ادعا وجود ندارد، اما شواهدی وجود دارد که نشان میدهد بهبود خون و گردش لنف میتواند به بهبودی سریعتر عضلات کمک کند. اگر این جورابها به طور مرتب پوشیده شوند، میتوانند به مقابله با اثرات مخرب فشار وریدی بالا کمک کرده و به خون اجازه گردش آزادتر را بدهند. جورابهای واریس میتوانند اثرات فوری برای بیمار داشته باشند که از بین بردن تورم پاها در پایان روز یا جلوگیری از خستگی پا در درجه اول اهمیت است. اما مطالعات جدید نشان میدهد که اگرچه این جورابها درد و تورم بیماران را بهبود میبخشند اما لزوماً از علائم مرتبط با PTS جلوگیری نمیکنند. بیمارانی در معرض خطر ترومبوز ورید عمقی قرار دارند، مانند بیمارانی که در دوران نقاهت بعد از عمل جراحی هستند ممکن است با پوشیدن جورابهای واریسبتوانند از ابتلا به DVT جلوگیری کنند.