جوراب واریس ، لیست قیمت ، فواید و عوارض جوراب واریس چیست؟

عرق را به خود جذب میکند و کفشتان تمیز میماند، هم چنین با تعویض روزانهی جوراب میتوانید پاها و کفش هایتان را خوش بو نگه دارید. هم چنین ممکن است پاهایتان در معرض اشیا تیز و برنده و یا گیاهان خار دار قرار گرفته و به پاهایتان آسیب برسد، مخصوصا زمانی که در مناطق سرسبز و علف زارها قدم میزنید. در قرن ۱۵ میلادی بود که ابریشم به عنوان مادهی اولیه، به دلیل خاصیت کشسانی و نرم بودن آن و هم چنین زیبایی و نشان دادن قوس پا در بافت جوراب مورد استفاده قرار گرفت. هم چنین به یاد داشته باشد که ده دقیقه بعد از پوشیدن پاهای خود را بالا نگه دارید. جوراب قدیمی ترین شکل پوشش است که هنوز به همان صورت مورد استفاده قرار میگیرد. جوراب مناسب به کاهش بوی بد پا کمک میکند. خیر. باید بدانیم جوراب را در کجا و برای چه منظور میخواهیم به پا کنیم. جورابی که میپوشید میتواند نشان گر نوع نگاه شما به مد و استایلتان باشد. ۵۰۰۰ سال پیش از میلاد جورابها به این شکلی که امروزه در دسترس ماست وجود نداشتند، البته جورابی از آن زمان در دست ما نیست اما شواهد نشان میدهند که جورابها از پوست و موی حیوانات ساخته و به دور پا پیچیده میشدند.

امیدواریم که خواندن این مقاله مفید بوده باشد. ازاینرو سعی کردهایم تا جز بهترینها، محصول دیگری در این دستهبندی قرار ندهیم. جورابهای تانگ thong از انواع جورابهای خاص هستند، این جورابها جز پوشش ژاپن در قرن ۱۵ میلادی هستند. جورابهای زنانه مجلسی که بسیار نازک و شیشهای هستند، در رنگهای مشکی، سفید، کرمی روشن و تیره و … هم چنین خروجیهای دمای بدن، دست ها، پاها و گوشها هستند، به این معنی که زمانی که دستها و پاهایتان سرد هستند، دمای باقی اعضای بدن مانند ران پا و شکم کاهش مییابد تا بتواند این کاهش دما را جبران کند، و باعث میشود دمای کل بدن کاهش یابد. کتان وارد عرصهی پوشاک و هم چنین جوراب شد و با بلند شدن اندازهی شلوارها اندازهی جورابها کوتاه تر شد. جوراب های کوتاه (Ankle) برای پوشیدن با کفش های کوتاه بسیار عالی هستند. در قرون وسطی اندازهی شلوارها بلندتر شدند و به تبع آن جورابها کوتاه شدند.

در قرن دوم میلادی بود که اولین جورابهای اندازهی پا به شکل امروزی به وسیلهی پارچهها به یکدیگر دوخته شدند. در قسمت انتهایی ساق نیز بندی دوخته میشود تا در مواقعی که از جوراب استفاده نمیشود، دو لنگه را به یکدیگر ببندند. جوراب هایی که دستگاههای او میبافتند از دو جنس بودند. در گذشته، در یخدانهای عروس، خلعتیهایی برای پدر و مادر و بستگان داماد گذاشته میشد که یکی از اجزاء ثابت آن جوراب بود (مستوفی، 1 / 471). در تنکابن نزدیک سال نو، خانوادۀ داماد به همراه اقوام برای عروس عیدی میبرند. در تحقیق انجام شده توسط دانشمندان ثابت شده است که پوشیدن جوراب در رخت خواب به مقدار زیادی میتواند باعث افزایش رضایت جنسی شود. افراد زیادی هستند که نمیتوانند بخوابند مگر اینکه جوراب پوشیده باشند. البته پا حتی بدون کفش هم گرمای زیادی تولید میکند . با انتخاب جوراب مناسب و همین طور کفش مناسب می توانید در کنترل این اتفاق ناراحت کننده تا حد زیادی موفق باشید.

تنها به این دلیل که خیلیها اطلاعاتشان در مورد جوراب بسیار کم است. جوراب های فشاری مخصوص ، جوراب های کش دار و کاملاً متناسب و ارتجاعی هستند که با شیب ملایمی ، پای شما را می فشارند. ساقهای جورابی ابریشمی مخصوص آقایان در اواخر قرن ۱۵ وارد بازار شدند. در سالهای بعد از آن جوراب در سایزهای مختلف، بافتهای متفاوت و رنگهای مختلف وارد بازار شد. در فرهنگهای مختلف اشکال متفاوت به خود گرفته اند و با توجه به نیاز جامعه و تولید در اندازهها و طرحهای متفاوت تولید شده اند. دانستن این موضوع بسیار کمک میکند تا در انتخاب جورابهایمان با توجه به نوع نیازمان دقیق تر عمل کنیم. قواعد پوشش جوراب با توجه به مسائل فرهنگی و نکات زیبایی شناختی به استاندارد هایی بدل شد که اکنون در مورد جورابها در دست است. ریشهی کلمه جوراب در انگلیسی قدیمی socc به معنی دمپایی سبک است در لاتین کلمهی soccus اصطلاحی برای توصیف کفشی سبک بوده است که بازیگران رومی آنها را میپوشیدند. در سال ۱۵۸۹ دستگاه بافت جوراب توسط کشیش انگلیسی ویلیام لی اختراع شد که سرعت بافت جوراب توسط آن ۶ برابر بافت با دست بود.