جوراب: همه چیز راجع به این پوشیدنی ساده! – نت نوشت

جوراب های کوتاه (Ankle) برای پوشیدن با کفش های کوتاه بسیار عالی هستند. 1- جوراب های درمانی را می بایست صبح، قبل از برخاستن پوشیده و سپس از جا بلند شوید. خون قبل از بازگشت به قلب، از رگهای ساق پا به رگهای لگن یا زیر شکم حرکت میکند. کیسه هایی مخصوص شستن جوراب و لباس زیر وجود دارد که تهیه آن توصیه می گردد. اگر برای یک مراسم بسیار رسمی مانند مراسم ختم و یا جلسهی کاری لباس پوشیدید هیچ گاه جورابهای رنگارنگ نپوشید. یک مدل آن فاقد قسمت پایین مچ جوراب است و تنها ساق را میپوشاند و به صورت شل بر روی ساق قرار میگیرد و نوع دیگر آن مانند جورابهای عادی و بلند است و تنها در قسمت ساق به صورت گشاد قرار میگیرد. برای ادامه موفقیت درمان بعد از اسکلروتراپی یا دیگر جراحی های وریدی. اشخاصی که فقط رگ های تار عنکبوتی تلانژکتازی دارن و پاهایشان ورم ندارد. چرا که پاها قسمتی از بدن هستند که بسیار عرق میکنند. پشم مرینو برای گرم نگه داشتن پاها در زمستان بسیار عالی است. جورابها هم چنین میتوانند پاهایتان را خشک نگه دارند و از آلودگی، قارچ و عفونت خصوصا در پای ورزشکاران جلوگیری میکنند. برای تهیهی این جورابها نسخه پزشک نیاز نیست و در اکثر داروخانهها و بهصورت آنلاین قابل تهیه هستند.

همچنین جورابها برای فصلهای مختلف متفاوت هستند. امروزه تولیدکنندگان انواع مختلف جوراب اقدام به تولید این محصول بر اساس کف پای افراد نمودهاند. برای خرید عمده جوراب مستقیم از تولید کننده بی واسطه و یا در صورت داشتن سؤال یا ابهام، با ما در تماس باشید. با این تفاسیر از آنجاکه کمپانی سیگواریس سوئیس از پیشتازان صنعت تولید جوراب های درمانی در دنیا می باشد، اولین و جزء معدود تولیدکنندگانی است که این تکنولوژی را در اختیار دارد. اندازه گیری دقیق پا و انتخاب سایز مناسب جوراب یکی از موارد مهم در بهره مندی از حداکثر کارایی جوراب های فشاری می باشد. جهت مشخص نمودن سایز مناسب بر اساس نوع جوراب مورد نظر (زیر زانو، بالای زانو، انتهای ران، شلواری و تک پا) ابتدا بوسیله یک متر پارچه ای مواضع مشخص شده در تصویر را اندازه گیری نمایید. جهت مشخص نمودن طول مناسب لازم است که قد پا نیز اندازه گیری شود. 3- برای نتیجه بهتر جهت استفاده از جوراب حتماً به اندازه گیری توجه شود. مارک، اندازه و مدل جوراب دیابتی هر چه که باشد، در مرحله اول فقط یک جفت خریداری کنید تا ببینید که آیا با آن راحت هستید یا خیر.

در ابن مرحله پوست کاملاً دچار زخم های باز و دارای ترشحات عفونی از محل زخم است. در این مرحله تظاهرات پوستی مبنی بر شروع زخم های واریسی مشاهده می شود. مناسب جهت افرادی که بعد از فعالیت های روزانه احساس خستگی و سنگینی در پا دارند. توصیه شده توسط متخصصان جهت مشاغلی چون، جراحان، پرسنل اتاق عمل، معلمان، پرستاران، کارمندان و تمامی مشاغلی که مجبور به فعالیت بلند مدت بطور ایستاده و یا نشسته هستند. از آنجا که پشم مانند سایر مواد رطوبت را جذب نمی کند، این پارچه ایده آل برای فعالیت در فضای باز است. پرواز با هواپیما و مسافرت بسیار لذت بخش و هیجان انگیز است، اما اتفاقاتی که در طول سفر میافتد مانند ورم پاها و ضعف پاها میتوانند موجب صدمات جدی از قبیل لختهی خون شود. جوراب ساقدار تا زیر زانو، از جمله محصولات پرفروشی است که میتوان آن را در مدلهای بسیار جذاب و متنوع بار رنگهای شاد تهیه کرد. در زیر نحوه تشخیص سایز مناسب با اندام بیمار بطور مشرح آورده شده است. در جدول زیر در یک نگاه علل استفاده از جوراب های درمانی و کلاس متناسب با آن را مشاهده مینمایید.

و شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این جوراب های رنگارنگ امروزی زمانی به راحتی قابل دستیابی نبودند ، آن ها پوششی لوکس محسوب می شدند که تنها اشراف امکان پوشیدن آن را داشتند و حتی برای نظارت پلیس جوراب وجود داشت! پاسخ این است که شاید تعجب کنید اگر بدانید چقدر جوراب واریس به آنها کمک میکند. همچنین افرادی که به واسطه مشاغلشان مجبور هستند ساعت های متمادی بایستند یا بنشینند هم مستعد واریس هستند و استفاده از جوراب واریس کلاس فشار 1 به آنها توصیه میگردد. زیرا یکی از اهداف جوراب های فشاری، غلبه بر نیروی جاذبه و هدایت خون داخل رگ ها به سمت بالا و در نهایت قلب می باشد. این نوع جوراب اثر بیشتری بر گردش خون دارد، به التیام یافتن زخم کمک میکند و با کاهش دادن فشار خون ورم مچ پا را نیز کمتر میکند. اگر دچار مشکلات گردش خون هستید که موجب درد یا سردی پاها شدهاند یا اگر بیشتر اوقات و حتی با وجود گرمای هوا پاهایتان سرد هستند، با پزشک خود مشورت کنید. علاوه بر این، فشردهسازی صحیح گردش بیشتر جریان خون و تسریع ریکاوری در پا را ممکن میکند. با آسیب عصبی یا تغییرات دیگری در حس پا مواجه شدهاند یا پایشان مرتب به دلیل ساییده شدن به جوراب زخم میشود، بهتر است برای محافظت بیشتر از پاهای خود به جای جوراب معمولی از جوراب دیابتی استفاده کنند.