جوراب: همه چیز راجع به این پوشیدنی ساده! – نت نوشت

الگوی فشرده سازی این جوراب از نظر بالینی باعث ایجاد جریان خون مطلوب در بدن خواهد شد و باز شدن انگشتان پا امکان معاینه آسان از نبض پوست و پا را فراهم می کند. این جوراب ها بیشترین فشار را در مچ پا ایجاد می کنند و به تدریج به سمت زانوها این فشار کاهش می یابند . یک لنگه جوراب با سطح مناسب تراکم، میزان مناسبی از فشار را در محلی که به آن نیاز دارید، فراهم میکند. چکمههای اندازهی مچ را همراه با جورابهای تا زانو بپوشید. میتوان جورابهای Thong و یا تابی Tabi را به همراه صندلهای انگشتی پوشید. اگر جورابهای خود را با بقیه لباسهای خود در کنار هم ببینید، آن وقت متوجه میشوید که ظاهرتان خنده دار شده است. اگر وقت ندارید تا دنبال جوراب دلخواهتان بگردید، از اصل بودن اجناس اطمینان ندارید، یا در شهر محل زندگیتان تنوع محصولات بی معناست، گروچا اینجاست تا شما را یاری کند.

مرحله ۵: برای تناسب مطلوب با ماساژ جوراب را در جای خود قرار دهید. بسته به اینکه اگر شما برای اتفاقی عادی، نیمه رسمی یا رسمی لباس پوشیدید، جوراب شما باید با بقیهی لباستان تناسب داشته باشد. هر روز یک تا به پایین پاچههای شلوار اضافه میشود و شلوار بالاتر میآید. اما دقت کنید که رنگهای پر رنگ مانند شلوار زیتونی و جوراب قرمز را (به جز در شب یلدا) در کنار هم نپوشید. به عنوان مثال، جورابهای آبی به خوبی با شلوار آبی ست میشوند، و جورابهای خاکستری به خوبی با رنگ لیمویی هم خوانی دارند. در این نوع جوراب خاص انگشت شصت از بقیهی انگشتها به صورت جدا قرار میگیرد و برای کسانی که میخواهند به همراه صندلهای انگشتی جوراب بپوشندمناسب است. برای اینکه مطمئن شوید استایل خوبی دارید همیشه به ظاهرتان به صورت کلی نگاه کنید. فقط دقت کنید طرحها و رنگهای ملایم تر را انتخاب کنید.

در هنگام خرید به دنبال جوراب های با انگشت پا و پاشنه غیر فشاری نیز باشید ، زیرا این حالت راحتی بیشتری را برای شما ایجاد خواهد کرد . از بهترین جورابهایی که شهرتی در میان مردم دارند، میتوان به جورابهای امیری بافت اصفهان و قم (مستوفی، 3 / 530؛ ویلز، 363-364)، جورابهای خراسان (صفینژاد، 471)، جورابهای شیراز، خوی و قوچان (پولاک، II / 171؛ حاج سیاح، 308) و جورابهای پشم خویی یا فازکی (ضرابی، 249) اشاره کرد. از دیگر جنسهای بسیار پرطرفدار این روزها میتوان به جوراب نانو اشاره کرد. انواع شورت زنانه رویایی و خاص که به راحتی در هر فروشگاهی پیدا نخواهید کرد. به طور کلی دو نوع جوراب فشاری وجود دارد که می توان با توجه به سطح فشرده سازی ارائه شده و وضعیت پزشکی که برای جلوگیری از آن استفاده می شود آنها را تفکیک کرد. اگر از عرق کردن بیش از اندازهی پاهایتان رنج میبرید، این روش را امتحان کنید.

برای مهمانیهای رسمی به عنوان مثال کت و شلوار، بهتر است جورابی در محدودهی رنگ شلوارتان انتخاب کنید. برای مهمانیهای نیمه رسمی کاری، دوستانه و یا خانوادگی هنوز هم میتوانید جورابهای رنگی انتخاب کنید. اگر شما برای یک رویداد عادی مانند بیرون رفتن با دوستان، تفریح خانوادگی و… می دانیم که پوشیدن جورابهای بسیار روشن و رنگارنگ در حال حاضر عادی و متداول شده است. پارچه های آکریلیک یا نایلونی در جوراب هم می تواند گزینه مناسبی باشد. از نظر بلندی، جورابهای دو ربع (روی ساق پا) و سه ربع (زیر زانو) بهترین گزینه است. جورابهای بلند بالای زانو knee high socks به همراه چکمهها میتواند استایل جدیدی برای لباسهای قدیمیتان به وجود آورند. اگر میخواهید جورابتان به همراه چکمهی مچی پیدا باشد بهتر است جورابهای تا زانو بپوشید که ۵ تا ۸ سانت از جورابتان از داخل کفشتان پیدا باشند. این جوراب های توری را میتوان برای تکمیل استایل به همراه کت و دامن و یا پیراهن و . نه اینکه جورابهای رنگارنگ را دوست نداشته باشند.