جوراب زنانه! – سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

مرحله ۴: بالای جوراب بلند خود را بگیرید و از مچ پا و ساق پا بالا بکشید. خون قبل از بازگشت به قلب، از رگهای ساق پا به رگهای لگن یا زیر شکم حرکت میکند. جوراب ضد آمبولی (که به آن جوراب TED نیز گفته می شود) از پارچه ای کشسانی و الاستیک مانند ساخته شده اند که به منظور فشرده سازی آرام پا و رگ های پاها ساخته شده است. TED مخفف Thrombo Embolism Deterrent می باشد. شاید خیلی از مسائل، در اطراف ما باشد که روزانه بی تفاوت از کنار آنها می گذریم. در ادامه مقاله در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می گردد لطفا همراه ما باشید. تابحال با هیچ دختری رابطه جنسی نداشته ام و خیلی از خودارضایی خسته شده ام. در موارد بسیاری این مسئله با ازدواج و رابطه جنسی با همسر (از راه طبیعی) حل می شود. کانال های اغواکننده جوراب زنانه برای منحرفین جنسی رو به افزایش است و کمپانی های تجاری و سرمایه داران بزرگی در این زمینه فعالیت دارند. خیلی از افراد وقت زیادی برای خریدن و یا انتخاب جوراب ها نمیگذارند و آنها را بی توجه به اهمیت آن در بوجود آوردن یک تیپ خاص استفاده میکنند.

برای اغلب ما، دیدن انواع جوراب زنانه (مچی، نازک، شیشه ای) بسیار عادی است، زیرا پوشیدن آن در بین بانوان محترم رایج است. بر روی درس هایم تمرکز ندارم و تمام فکر من دیدن خانم هایی با جوراب زنانه بدون کفه است. علاوه بر آن جورابهای خیلی کوتاه که تا قوزک پا میرسند، جوراب کوتاه تا کمی بالاتر از مچ پا (مناسب کفشهای اسپورت)، جوراب یکچهارم که قد آن تا یکچهارم زانو، جوراب نیم زانو تا نصف ارتفاع زانو و جوراب تا زانو که همانطور که از نامش پیداست تا زانو را پوشش میدهند (این مدل جورابها همراه با دامن کوتاه؛ لباس مجلسی و کفشهای پاشنهدار مناسباند). در تربت جام، جوراب بر دو نوع پشمی و پنبهای (پنبگی) است که نوع پشمی آن با دو میل بافته میشود. اما عدم استفاده از جوراب باعث عرق کردن و همچنین تاول زدن پاهای شما میشود. انتخاب یک جوراب مناسب و باکیفیت باعث می شود تا شما در زمان استفاده دیگر نگران سلامتی پاهای خود نباشید. همچنین جوراب برای تکمیل کردن یک مجموعه لباس کاملا هماهنگ و مهم تر از همه محافظت از پا در برابر سرما، رطوبت و میکروب کاربرد دارد.

خانمها از این جورابها بیشتر برای محافظت از پاهایشان در برابر گزیدگی کفش و یا تاول استفاده میکنند. هر روز فاصله جوانان را با ازدواج بیشتر میکند. استفاده از جوراب های ضخیم در کنار کفش های مجلسی استایل شما را نامناسب میکند و مد روز نیست. اگر به چیزهای سنتی علاقه مند هستید اما میخواهید کمی چاشنی مد به آن بیفزایید، پوشیدن جوراب چهارخانه انتخابی عالی است. فقط در صورتی از این جوراب ها استفاده کنید که مطمئن هستید عرق نمی کنید. این جوراب ها برای اعمال فشارهای مختلف در هر قسمت از پای شما طراحی شده اند. این جوراب برای کاهش ۵۰ درصدی DVT ( ترومبوز ورید عمقی ) طراحی شده است که در طیف گسترده ای از تخصص های پزشکی ، جراحی ثابت شده است. در دنیای امروز متاسفانه برای این موضوع اهمیت هنری نیز قائل شده اند و همواره در تلاش برای تنوع بخشیدن به آن هستند. از مزایای نخ پنبه در جوراب جلوگیری از تعرق پاها و از بین رفتن رطوبت پوست پا و هم چنین عدم ایجاد حساسیت های مختلف در پوست پا است که آن را از سایر جنس های جوراب متمایز نموده و تبدیل به انتخاب اول کاربران شده است.

اگر در داخل رگ رها شوند، میتوانند به قلب و ریهها برسند که در آنجا ممکن است باقی بمانند و منجر به بروز یک آمبولی ریوی (PE) شوند که میتوانند باعث ایجاد آسیبی جدی یا حتی در مواردی بسیار شدید منجر به مرگ شوند. جوراب باید در قسمت انگشتان پا راحت باشد، بدون آنکه هیچ چینوچروک یا برآمدگی ایجاد کند. این نوع تا قوزک پا می رسد و چون دارای مچ است قوزک پا را می پوشاند و برای استفاده با کفش های اسپرت و راحتی مناسب می باشد. جورابهای sheer stocking socks مدل محبوبی از جورابهای زنانه است که جزو این دسته قرار میگیرد این جورابها هم با کفش اسپرت و هم با کفش مجلسی قابل استفاده هستند. افراد جسور و شجاع که معمولاً از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند، جوراب های خنده دار و جالب (Socks with funny designs) برای آنها گزینه خوبی است. این جورابها به جوراب ساق دار و یا crew socks نیز معروف اند. جورابهای تا زانو یا knee high socks جورابهایی هستند که تا زیر زانو میرسند و ساق پا را میپوشانند. جوراب بدون دید یا no show socks جورابهایی هستند که برای کفش هایی که روی پا را نمیپوشانند مناسب هستند. به این مدل جوراب thigh high socks یا over knee socks نیز گفته میشود.