جوراب زنانه! – سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

رویه و ساق این جوراب را ابتدا زنان میبافتند؛ سپس استادکار کف جوراب را از وسط پاره میکرد و درون قالب قرار میداد. یک مدل جورابهای گشاد آن فاقد قسمت پایین مچ جوراب است و تنها ساق پا را میپوشاند. مارک، اندازه و مدل جوراب دیابتی هر چه که باشد، در مرحله اول فقط یک جفت خریداری کنید تا ببینید که آیا با آن راحت هستید یا خیر. توصیه میکنیم اگر پاهایتان به تغییرات دما حساس است، به سرعت قرمز و تحریک میشود و یا ورم میکند، حتماً جوراب دیابتی تهیه کنید. این نوع جوراب اثر بیشتری بر گردش خون دارد، به التیام یافتن زخم کمک میکند و با کاهش دادن فشار خون ورم مچ پا را نیز کمتر میکند. در این موارد، پزشک متخصص پوست با دیدن علایم اگزمایی در پوست پا و شک به آلرژی تماسی، میتواند به کمک برخی آزمایشها این شک را به یقین تبدیل کند. این ویژگی به ویژه برای بیماران دچار آسیب عصبی بسیار مهم است، چون میتوانند لکه خون یا ترشحات زخم یا پینه پا را به سرعت تشخیص دهند. این جورابها در فصول سرد برای پوشیدن در خانه بسیار مناسب و راحت میباشند و علاوه بر گرم نگه داشتن بدن، حس بسیار خوبی به همراه دارند.

شاید لازم باشد چند بار آزمون و خطا کنید تا سرانجام اندازه و مدل مناسب خود را پیدا کنید. حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که پوشیدن جوراب چه لزومی دارد؟ جورابهای sheer stocking socks مدل محبوبی از جورابهای زنانه است که جزو این دسته قرار میگیرد این جورابها هم با کفش اسپرت و هم با کفش مجلسی قابل استفاده هستند. هم چنین فضای شخصی برای انگشتان پا باعث میشود آنها با هم اصطکاک پیدا نکنند و تاولها ایجاد نشوند. جورابهای گشاد معمولا دارای بافت خاصی هستند که باعث میشود جوراب قشنگ تر بر روی پا قرار بگیرد. یک مدل آن فاقد قسمت پایین مچ جوراب است و تنها ساق را میپوشاند و به صورت شل بر روی ساق قرار میگیرد و نوع دیگر آن مانند جورابهای عادی و بلند است و تنها در قسمت ساق به صورت گشاد قرار میگیرد. کف جوراب با نقشی متفاوت نسبت به دیگر نقاط جوراب بافته میشود. انگشتان پای شما در جورابهای انگشتی توانایی حرکت بسیار بیشتری نسبت به جورابهای عادی و بدون جای انگشت دارند.

در انواع جورابهای خاص این نوع جورابها هم راحتند و هم به دلیل عایق بودن هوا و گشاد قرار گرفتن جوراب گرمای بیشتری برای پاها فراهم میکنند. شستن پاها هم چنین باکتری و عرق را از پاها دور کرده و پاهایمان را خنک میکند و به کاهش عرق کردن کمک میکند. متر را دور باریکترین بخش مچ پا، بالای استخوان مچ بپیچید. مسافتهای دور در هواپیما میتواند همان تاثیر را داشته باشد. ورزشکاران قبل از پرواز و جابجایی به محل مسابقات اغلب همه از جورابهای مخصوص هواپیما استفاده میکنند تا موقع مسابقات مشکلی نداشته باشند. این اعتقاد و رسم از آن روز باقی مانده است و برای کریسمس هنوز به یاد سینت نیکولاس از شومینهها جورابها مخصوص کریسمس میآویزند. در بسیاری از موارد، جورابهای آنتی آمبولی، فشار تدریجی کافی را برای افرادی که در بیشتر ساعات روز سرپا میایستند، راه میروند یا مینشینند، فراهم نمیکند. این نوع جوراب امکان پوشیدن کفشهای تابستانی بدون دیده شدن جوراب را فراهم میکند. این نوع جورابهای خاص و بدون انگشت سبب حرکت آزادانه انگشتان برهنه پا میشوند. جوراب دیابت با هدف کمک به بیماران دیابتی به صورت بدون درز طراحی شده است تا احتمال ورم کردن پای دیابتی کاهش یابد. اگر باردار هستید و به دیابت بارداری مبتلا شدهاید، جوراب دیابتی برای کاهش ورم پا بسیار مفید خواهد بود.

چندین دلیل وجود دارد که نشان میدهد جورابهای انگشتی بسیار کاربردی هستند و نسبت به جورابهای عادی مزیت دارند. از بین تمام مدلها و طرحهای جوراب دیابتی جوراب سفید بهترین انتخاب برای استفاده روزمره است؛ چرا که خونریزی و آسیب دیدن پا را به راحتی نشان میدهد. چرا که جوراب مانع از عرق و بوی بد پاها میشود. روی صندلی بنشینید و پاها را با زاویه 90 درجه خم کنید. جوراب هایی که هیچ گونه درزی ندارند و در نتیجه روی پاها ساییده نمیشوند برای اشخاص دیابتی عالی هستند. به این معنی که در هنگام وضو گرفتن در صورتی که این جوراب را در پایشان داشته باشند میتوانند بر روی آن مسح بکشند. به علاوه بیمار به سرعت متوجه کثیف شدن جوراب سفید میشود و در صورت لزوم آن را عوض میکند. البته این امر با نظر مسلمانان شیعه مطابقت ندارد و شیعیان معتقدند که در هنگام کشیدن مسح باید جوراب را به صورت کامل در آورد. بیشتر بخوانید: جوراب ورزشی: هر آنچه باید راجع به انواع جوراب ورزشی بدانیم! مواد اولیه و طراحی جوراب ورزشی کاملا متفاوت از سایر جورابهاست. در نتیجه سایر تولیدکنندگان، بازار را با جوراب های ورزشی خود پر کردند. بدین صورت که آن ها از جوراب های بلند در هنگام کار استفاده می نمودند و زنان در خانه نوعی از ساق کوتاه آن را به پا می کردند.