جوراب زنانه! – سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

جوراب ها در بخش مد و زیبایی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام برای یک نوع مناسبت مناسب هستند. در بسیاری از خردهفرهنگهای ایران، جوراب یکی از هدایای مراسم عروسی، ازجمله بلهبرون، خواستگاری، نامزدی، عروسی، و نیز یکی از اقلام خنچۀ عقد، جهیزیه و خلعتی (هدیهای که پدر و مادر عروس برای چشمروشنی میدهند) به شمار میآید. سایز جوراب روی سایز کفش شما نیز اثر گذار است. قواعد پوشش جوراب با توجه به مسائل فرهنگی و نکات زیبایی شناختی به استاندارد هایی بدل شد که اکنون در مورد جورابها در دست است. در اوایل قرن بیستم میلادی، فدورا میان زنان رایج بود، تا آنکه پرنس ادوارد، کوچک ترین فرزند ملکه انگلیس، در دهه ی ۱۹۲۰ تصمیم به استفاده از این کلاه گرفت. انواع مختلفی از جوراب های زنانه وجود دارند که در میان لباس های مردانه دیده میشوند. بنابراین بهتر است هنگام خرید جوراب نکاتی که در این باره وجود دارد را رعایت کنید.

بخش پایینی جوراب یا قسمت کف آن بیشترین اصطکاک را با کفش، دمپایی، صندل و دیگر سطوح دارد؛ لذا بهتر است جوراب زنانهای را انتخاب کنید که قسمت کفی آن بهخصوص بخشهای پنجه و پاشنه، از ضخامت مناسبی برخوردار باشد. در زیر به چند نکته در مورد نحوهی انتخاب و پوشیدن جورابهای رنگارنگ میپردازیم تا بتوانیم موقع پوشیدن آنها بهتر تصمیم بگیریم. در ادامه از چیزهایی خواهیم گفت در گذشته مختص به جنسیت خاصی نبودند. بسیاری از چیزهایی که زمانی مردانه محسوب می شدند، حالا توسط زنان استفاده می شوند و عکس این موضوع هم می تواند صدق کند. گرچه در خاورمیانه هم مردان و هم زنان معمولاً برای مراقبت از چشمان خود از سرمه استفاده می کردند، اما آرایش چشم مفصل مردان مصری کارکرد دیگری داشت که آن نشان دادن مقام و مرتبه ی خود بود. مردان از کرست هایی که کارکرد پزشکی داشتند هم زیاد استفاده می کردند. گرچه ما معمولاً کرست را لباسی بسیار زنانه می دانیم که حالا دیگر اغلب زنان آن را به تن نمی کنند، اما در گذشته نمونه هایی از استفاده از این لباس در میان مردان هم وجود داشت.

مردان ثروتمند در طول تاریخ نوعی آرایش داشتند، تا دوران ویکتوریایی که این کار به امری ناپسند و زننده تبدیل شد. از قرن نوزدهم بود که مردان شروع به استفاده از ساعت مچی کردند و بعد از آن ساعت مچی به سرعت به چیزی مردانه بدل شد. ترکیب را روی حرارت بگذارید تا بجوشد و مقدار آب به ۱/۳ فنجان کاهش بیابد. هم چنین کفی کفش مناسب به کاهش عرق کردن پا بسیار کمک میکند. به علاوه جوراب دیابتی رطوبت را کنترل میکند تا احتمال عفونت قارچی کاهش یابد و همچنین با محافظت کردن از پا از زخم پای دیابتی جلوگیری میکند. اجازه بدهید کچالو به مدت ۲۰ دقیقه بماند و بعد آن را بردارید. از پوشیدن جورابهای با جنس نایلون مخصوصا در فصول گرم و برای مدت طولانی بپرهیزید چرا که این الیاف مصنوعی رطوبت را در پا حبس میکنند و باعث ایجاد قارچها و میکروبها بر روی پا میشوند. جورابهای کوتاه نخی یا ابریشمی هم چندین قرن در چین و ژاپن استفاده میشد. خوب این دو را با هم مخلوط کنید و یک جفت جوراب را در ترکیب حاصل خیس کنید. این در تضاد با اقشار پایین تر بود که پابرهنه راه می رفتند.

در قرون چهاردهم و پانزدهم میلادی، دامن های مردانه بسیار کوتاه تر و کاربردی تر شدند و اغلب به همراه جوراب ساق بلند یا شلوارهای چسبان پوشیده می شدند. گرچه هم مردان و هم زنان می توانستند صورتی به تن کنند، اما برای پسران و مردان جوان پسندیده تر شمرده می شد. گرچه مدتی به آن «ساعت بندی» می گفتند تا زنانه تلقی نشود. بنابراین، دلایل خوبی وجود دارد برای اینکه اجازه بدهیم تب کار خودش را حداقل مدتی ادامه بدهد. خوشبختانه، درمانهای خانگی زیادی وجود دارند که میتوانند برای پایین آوردن تب بدون دارو موثر و کمککننده باشند. یادآوری. دلیلی برای زشت بودن جورابهای واریس وجود ندارد. جوراب دیپ مفتخر است که به عنوان یک کانال پخش عمده جوراب در تهران، انواع جوراب های مردانه، جوراب کالج، جوراب مچی، جوراب بلند، جوراب زنانه، جوراب بچه گانه (جوراب کودک) و در نهایت، جورابهای فانتزی را طراحی و بافته و در اختیار مصرف کنندگان ایرانی قرار داده و همچنین به شماری از کشورهای همسایه از جمله ترکیه، عراق و افغانستان صادر میکند.