جوراب زنانه! – سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منطقی است که شخص باید قبل از خرید جوراب اندازه خود را بداند. تاریخچهی جوراب به عصر حجر بر میگردد، یعنی سالها قبل از این که شلوار و یا بلوز اختراع شود. قبل از خرید جوراب مردانه باید به چه جزئیاتی توجه کرد؟ علاوه بر این جورابهایی که در بازار موجود است بر اساس سن و جنس افراد به جورابهای زنانه، مردانه و بچگانه تقسیمبندی میشوند. ترکیب کفش هایی با زیره ضخیم و جوراب راه راه نیز برای این افراد مناسب است. این کار در زمستان و به دلیل رنگ محافظه کارانه لباس ها کاملاً قابل دستیابی است؛ مثلا کفش چرمی مشکی / جوراب خاکستری نوک مدادی / کمربند چرم خاکستری یا مشکی، کفش های ساق بلند با جوراب های کشمیری قهوه ای / کمربند جیر قهوه ای. اگر قصد دارید به یک گشت و گذار شبانه بروید و دوست دارید ظاهری جسورانه به سبک راک اند رول داشته باشید، کفش های چرمی خود را با جوراب های مشکی طرح دار (جمجمه ای) که دارای تسمه های فلزی هستند بپوشید.

در مورد کیفیت نخ (پنبه) باید بگوییم الیاف پنبه ای که دارای رشته های بسیار بلندی هستند برای جوراب بافی عالی هستند. در واقع یکی از ویژگی های اصلی این اکسسوری های (جوراب های) لوکس این است که آنها کاملاً از مواد طبیعی ساخته می شوند، هیچ گونه ماده اضافی در ساخت آنها مورد استفاده قرار نمی گیرد، نه خیلی پهن هستند و نه خیلی تنگ. اولین پیدایش جورابها که امروزه به پا میکنیم و از انها استفاده میکنیم مربوط به سال ۲۵۰ تا ۴۲۰ بعد از میلاد مسیح وکنار رود نیل در مصر و در یونان باستان است. جوراب و ساق های نایلونی که بعد از جنگ جهانی دوم (1939-1945) متداول شد و به طور کامل جایگزین جوراب های ابریشمی شد، تا اواخر دهه 1960 معمولا درز داشت. قدیمی ترین جوراب که در کنار رود نیل پیدا شده است، مربوط به سال 250 تا 420 بعد از میلاد مسیح می باشد. جوراب های ساخته شده از الیاف لینن قادرند رطوبت را تا یک سوم وزن خود جذب کنند، از این رو آنها بهترین نوع جوراب برای فصل تابستان هستند. اگر جوراب رطوبت را از پا جذب نکند، قطعاً باعث ایجاد جوش می شود.

مواد آنتی باکتریال با استفاده از تکنولوژی نانو به این نوع جوراب ها اضافه شده است بنابراین با ساعت ها پوشیدن جوراب و کفش بوی نامطبوعی به مشام نخواهد رسید. 1- برای نظافت بیشتر جوراب، با ماشین لباسشویی بشویید و درجه آن را بر روی آب سرد تنظیم کنید و از مواد شونیده ملایم استفاده نمایید و البته که جدا از سایر البسه نیز باید حتما شسته شوند. این جوراب ها به کاهش استاز وریدی زیر زانو کمک می کند و دارای کشش افقی یک طرفه است و جیب پاشنه آن باعث قرارگیری صحیح و جلوگیری از لغزش آنها می شود. اما جوراب هایی که مزین به طرح های دیزنی هستند را فراموش کنید، آنها صرفاً برای ست شدن با لباس خوابتان مناسب هستند. هر چند که معمولاً جوراب ها زیر شلوار پنهان می شوند، اما این اکسسوری ها می توانند ظاهرتان را بسیار عالی جلوه دهند یا بلعکس هیکل شما را کاملاً بد فرم نشان دهند. ما دوست داریم هر سلیقهای را تامین کنیم. این جوراب ها در عین خنک نگه داشتن پاهای شما، راحتی را نیز به آنها هدیه می دهند. بعضیها نسبت به این جورابهای خاص حس خوبی ندارند و برعکس ممکن است بعضیها عاشق این جورابها باشند و با آنها فوق العاده احساس راحتی کنند.

در حالیکه در پنجه گیری ماشینی گاهی اوقات بخش هایی از سرپنجه جوراب در هنگام دوخت جا می ماند و همین باعث می شود تا پوشیدن این جوراب ها در بلند مدت پاهای شخص را اذیت کنند. وجود یک گلوله کوچک پشمی در پنجه جورابتان (که ناشی از بزرگ بودن جوراب باشد) یا تنگ بودن بیش از حد آن باعث ناراحتی تان می شود و شما را در طول فعالیت روزانه اذیت می کند. کیسه هایی مخصوص شستن جوراب و لباس زیر وجود دارد که تهیه آن توصیه می گردد. علاوه بر این شما میتوانید جورابهای ورزشی زنانه را نیز بر اساس رشته ورزشی خود انتخاب و خریداری نمایید، البته این احتمال وجود دارد که قیمت جوراب زنانه ورزشی در رشتههای مختلف ورزشی نسبت به هم کمی متفاوت باشد. جوراب زنانه ساده به راحتی با استایلهای مختلف ست میشود و ظاهر شخص را جذابتر میکند. استفاده از جوراب های سفید فقط در هنگام ورزش توصیه می شود، در غیر این صورت ممکن است استایل شخص را کلاً به هم بریزند.