جوراب زنانه! – سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

این جوراب از قسمت انگشتان تا قسمتهای بالاتر بافته شده است. این اعتقاد و رسم از آن روز باقی مانده است و برای کریسمس هنوز به یاد سینت نیکولاس از شومینهها جورابها مخصوص کریسمس میآویزند. بسیاری از دختران در کودکی جورابهای بابی را به یاد میآورند. پاهای خود را با این نوع بافتنی گرم نگه دارید اما به یاد داشته باشید که می توانید در انواع مدل های ساده و طرحدار آن را انتخاب کنید. رعایت همین نکات بسیار ساده باعث می شود تا جورابهای شما طول عمر بیشتری داشته باشند. جورابهای کریسمس از انواع جورابهای خاص هستند که مسیحیان در شب کریسمس آن را در اطراف شومینه میآویزند و بر روی هر کدام از آنها اسم ساکنان خانه را گلدوزی میکنند. مسلمانان سنی معتقدند که طبق روایات، زمانی که پیامبر در بیرون از خانه بوده است، در صورتی که پاهایش پیش از خروج از خانه تمیز بوده، برای مسح پا، بر روی پاپوشش دست میکشیده است. تاریخچهی این جوراب به زمانهای گذشته بر میگردد.

شما با این جورابهای خاص میتوانید دمپایی انگشتی بپوشید و از پای خود محافظت کنید. جورابهای بابی یکی از انواع جورابهای خاص هستند که در قسمت مچ دولایه میشوند. جورابهای بابی در دههی ۴۰ و ۵۰ میلادی در آمریکا در بین خانمها بسیار پرطرفدار بودند. بعدها این مدل در بین جوانان در کشورهای دیگر مانند آمریکا که علاقه مند به فرهنگ ژاپنی بودند رواج یافت. دختران ژاپنی به نشانهی آزادی خواهی در مقابل قوانین سخت پوششی جورابهایشان را تا ساق پایشان پایین میآوردند. در زبان ژاپنی به آنها تابی tabi میگویند. جوراب را باید در بازههای زمانی کوتاه مدت شست. مردان تا اواخر قرن هجدهم جوراب های بلند ابریشمی به همراه کش و بند جوراب می پوشیدند، اما از آن زمان به بعد شلوارهای بلند و جوراب های کوتاه پدیدار شد که تا حالا همچنان مد باقی مانده است. در آن زمان جورابهای شسته شده از کار روزانه در کنار شومینه آویخته بودند تا برای روز بعد خشک شوند. از جورابهای معروف تاریخی یافت شده در مصر مربوط به قرن ۱۲ میلادی یک جوراب با کفی جداست. بیش از 300 مدل شورت زنانه نخی، شورت لامبادا، شورت توری یا همان شورت زنانه گیپوردار، شورت زنانه طرح دار، شورت زنانه مجلسی و همچنین انواع برندهای معروف و سرشناس شورت از جمله: شورت دومینانت، شورت کوزا، شورت آداک و شورت زنانه ترک با طرحهای جذاب و منحصربفرد رو گرد هم آوردیم همچنین انواع شورت در بسته بندی های مختلف و شورت ست از جمله: بسته ۷ عددی شورت، بسته ۳ عددی شورت زنانه، بسته ۵ عددی شورت زنانه، بسته 6 عددی شورت زنانه و همچنین انواع شورت تکی تا هر کسی با هر سلیقهای بتونه طرح و مدل موردعلاقهش رو پیدا و خریداری کنه.

بیشتر بخوانید: جوراب ورزشی: هر آنچه باید راجع به انواع جوراب ورزشی بدانیم! فرض کنید در دستانتان دستکش هایی دست کرده اید که جای انگشت ندارند، در این حالت میبینید که حرکتتان نسبت به دستکش هایی که برای هر یک از انگشتان فضایی جداگانه در نظر گرفته است چقدر محدودیت دارد. این جورابها معمولا دست بافت هستندو کمک میکنند تا رد بندهای دمپایی انگشتی و صندلها بر روی پاهایتان نماند. برای مسلمانان سنی که میتوان بدون در آوردن جوراب بر روی آن مسح کشید. جوراب در قسمت ساق آن گشاد است و میتوان آنها را به همراه کفشهای صندل (جلوباز) و یا کفشهای مجلسی پوشید. از انواع توری آن که با پیراهنهای دخترانه پوشیده میشدند تا مدلهای بدون تور که حالت اسپرت داشتند. جورابهای توری sheer socks نوعی از جورابهای گشاد به حساب میآیند. انگشتان پای شما در جورابهای انگشتی توانایی حرکت بسیار بیشتری نسبت به جورابهای عادی و بدون جای انگشت دارند. این نوع جورابهای خاص و بدون انگشت سبب حرکت آزادانه انگشتان برهنه پا میشوند. جورابهای مخصوص مذاهب خاص، بیماریهای خاص و یا برههی خاص و متفاوت تاریخی.

بعضیها نسبت به این جورابهای خاص حس خوبی ندارند و برعکس ممکن است بعضیها عاشق این جورابها باشند و با آنها فوق العاده احساس راحتی کنند. جورابهای رنگارنگ تنها یکی از جورابهای خاص و متفاوت موجود در بازار هستند. امروزه جورابهای با کفی جدا در دستهی جورابهای بافتنی به حساب میآیند. جورابهای لولهای به صورت دایرهای بافته میشوند و پاشنه جدا ندارند. اگر به سلامت پا اهمیت می دهید از پوشیدن جوراب امتناع نکنید، فواید پوشیدن جوراب را می توانیم جدا از جنبه زیبایی آن، به دلایل پزشکی و حوزه سلامت نیز مرتبط بدانیم. مه نظر، نوع، جنس، طرح و همچنین، صد درصد گیاهی بودن محصولات راحت باشد و با اطمینان خرید خود را انجام دهید. گاهی اوقات با اینکه در خرید جوراب دقت میکنیم اما با مشکل عرق کردن پا روبرو هستیم. هنگام خرید جوراب جنس متناسب با فصل را در نظر بگیرید. ممکن است این نماد برای تان آشنا به نظر برسد چرا که همان واحدی است که فشار خون شما به وسیله آن اندازهگیری میشود . البته این امر با نظر مسلمانان شیعه مطابقت ندارد و شیعیان معتقدند که در هنگام کشیدن مسح باید جوراب را به صورت کامل در آورند. و در صورتی که کفش هایش را در میآورده، پاهایش را به صورت کامل آب کشی میکرده است.