ایران اسید – مرکز تجارت مواد آلی ، معدنی و اسیدهای شیمیایی ایران

استخراج آهن از کانیهای آن، به دنبال اجرای یک سلسله واکنش های شیمیایی در کوره بلند صورت میگیرد. از آهن و آلیاژهای آن در صنایع ماشینسازی، ساخت کشتی و هواپیما، نساجی و … مثلا اگر صنعت خودرو یا نساجی مورد تأکید در سیاست صنعتی کشور است، پتروشیمیها باید بتوانند موادی مانند ABS یا انواع الیاف پلیاستری را تأمین کنند تا هم فرآیند توسعه تسریع شود و هم صنعت پتروشیمی به عنوان بخشی از توسعه صنعتی، پابهپای نیاز داخلی رشد و بلوغ یابد. در حال حاضر کشور ایران ۱۷ میلیارد دلار مواد پتروشیمی تولید میکند اما با این وجود بیش از ۱۰ میلیارد دلار از مواد شیمیایی خام و نهایی را نیز وارد میکند که نشانگر این است که تقاضای داخلی برای رشد ۶۰ درصدی صنعت شیمیایی وجود دارد. در این چشم انداز آمده است: «ما متقاعد شده ایم که گروه صنایع شیمیایی تورِی بدون تأثیر منفی بر پایداری جهان می تواند به رشد خود ادامه دهد. این شرکت در اعلامیه چشم انداز بلند مدت شرکت (VISION 2030)، که در ماه مه سال 2020 منتشر شد، گروه صنایع شیمیایی تورِی اصولی را که از ابتدا تاکنون در قالب فلسفه شرکت دنبال کرده بود، سازمان داد. در این چشم انداز ماموریت گروه صنایع شیمیایی تورِی ارائه فن آوری های نوآورانه و مواد پیشرفته عنوان شده است که راه حل های واقعی برای مواجهه با چالش های موجود در صنعت پتروشیمی و مواد شیمیایی جهان را در پرتو تعادل و توسعه پایدار ارائه می دهد.

با این روحیه، شرکت های صنایع شیمیایی تورِی و سایت های تجاری در سراسر جهان با یک هدف برای ارائه نوآوری همکاری می کنند. ، یک برنامه تجاری سه ساله برای سال های مالی 2020 تا مالی 2022، استراتژی اساسی گسترش تجارت از طریق سرمایه گذاری فعال را حفظ خواهد کرد. همچنین با توجه به وابستگی سایر صنایع به این صنعت، همچون صنایع دارویی، بهداشتی و شویندههای بهداشتی که فعالان این حوزه نیز از مشتریان بانک سامان هستند، همواره فرصت ایجاد بازارهای جدید برای این صنعت از طریق بانک سامان وجود دارد. یکی از اولین مواد شیمیایی که در مقادیر زیادی از طریق فرآیندهای صنعتی تولید گردید، اسید سولفوریک بود. مجتمع صنایع شیمیایی دکتر مجللی با داشتن بیش از 20 سال سابقه در تولید مواد شیمیایی خالص و فوق خالص، بزرگترین تولید کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی و دارویی در خاورمیانه میباشد. روسیه بزرگترین صادرکننده ی صنایع شیمیایی جهان به شمار می رود. این شرکت جز بزرگترین تولید کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی و داروئی در کشور تبدیل شده است. در این جلسه که نمایندگان دستگاههای اجرایی، دستگاهها و مراکز آموزش عالی و نیز مجموعههای دانش بیان حضور داشتند در خصوص مجوز استقرار واحد دانش بنیان تولید کننده آبهای صنعتی رسوب زدا بحث و تبادل نظر و تصمیمگیری شد.

هر چه کشورها در بخشهای بالاتر مثلث باشند، از نظر تولید علم و فناوری، و شکوفایی صنعت وضعیت مناسبتری دارند. شکل فوق؛ ۱۱ اقتصاد بزرگ دنیا از لحاظ تولید ناخالص ملی را نشان میدهد. در کشور ایران نیز سهم صنعت شیمیایی از تولید ناخالص ملی برابر ۵ درصد میباشد. سهم هر کشور از تولید ناخالص دنیا و تولید مواد شیمیایی متفاوت است. در نتیجه میتوان گفت که اقتصادهای بزرگ دنیا همان تولیدکنندگان بزرگ مواد شیمیایی هستند. به همین ترتیب در پرتو شیمی و صنایع شیمیایی است که انواع داروهای پزشکی، سموم دفع آفات، انواع کاتالیزگرها و هزاران محصول دیگر سنتز، تهیه یا استخراج میشود. این شرکت تولید کننده انواع چسبهای صنعتی، عمومی و ساختمانی و همچنین رزینهای صنعتی درگرید های متنوع جهت مصارف مختلف می باشد که از لحاظ کیفیت مطابق با استاندارد های جهانی و قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی است. علاوه بر این انواع ترکیبات شوینده (اعم از خانگی و صنعتی)، چسب های متنوع سفارشی (اعم از مایع، نواری و هات ملت) و دیگر ترکیبات شیمیایی مرتبط به طیف وسیعی از کاربران صنعتی عمومی و خانگی و همچنین مصرف کنندگان صنعتی از صنایعی نظیر چاپ و بسته بندی و صحافی، کیف و کفش و سراجی، چوب و مبلمان و دکوراتیو، فرش و البسه و منسوجات، ساختمان و مصالح مرتبط، خودرو و الکترونیک و…

صنایع شیمیایی، با تولید مواد ارزشمندی مانند انواع لاستیک، پلاستیک، رنگ، مواد ساختمانی، مواد شوینده و بهداشتی، کودهای شیمیایی و … صاحبان صنایع، تولید کنندگان و فعالین مشاغل گوناگون می توانند با مشورت با متخصصین باتجربه ما نیازهای خود را به بهترین شکل ممکن و با حداقل هزینه تامین نمایند. این شرکت فعالیت خود را در سال 1387 با بهره گیری از پرسنل مجرب و متخصص آغاز نموده و تاکنون به صورت بی وقفه تلاش کرده است، تا ضمن ارائه محصولاتی با کیفیت برتر و در بردارنده عملکردی بی نظیر ،در خدمت مشتریان داخلی و خارجی خود باشد. استفاده میشود. این ها به نوبه خود در تهیه صابون، کاغذ و پارچه های پنبهای و پشمی، پلاستیک، فیبر و … الكیل بنزین خطی كه برای تولید پودرهای شوینده مصرف میشود. این شرکت با تامین مواد اولیه شیمیایی در صنایع مختلف دارویی، غذایی، مواد شوینده و آرایشی و بهداشتی سهم ویژه ای را در بازار فروش مواد اولیه شیمیایی کشور دارد.